Aranżacja pokoju dziecięcego

Jak urządzić pokój dziecka, razem z nim? Przede wszystkim postaw na uniwersalną bazę kolorystyczną ścian i mebelków, które możesz aranżować w dowolne dodatki wraz z upływem czasu. Zaczynając od bazy, czyli ścian, postaw na produkty do malowania najwyższej jakości. Przy zakupie farby zwróć uwagę, czy ma odpowiednie atesty higieniczne, czy jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Przede wszystkim sprawdź, czy farba spełnia rygorystyczne europejskie normy odnośnie emisji Lotnych Związków Organicznych – 0% LZO.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniej farby? Oprócz pięknego koloru postaw na produkt, który wyróżnia się doskonałym kryciem i trwałością barwy. Przy małym dziecku warto zwrócić uwagę, czy farba jest odporna na zmywanie. Małe rączki z pewnością będą często testować ściany i Twoją cierpliwość. Czym się sugerować? Sprawdź klasę na opakowaniu produktu. Jeśli farba posiada najwyższą odporność na szorowanie na mokro, czyli klasę 1 (PN-EN 13300), oznacza to, że tworzy powłokę odporną na mycie wodą z dodatkiem detergentu. Kwestię wyboru odpowiedniego produktu mamy rozwiązaną. Teraz pora na dobór odpowiedniej barwy.

Jeśli chcesz, by pokój rozwijał się z dzieckiem, postaw na uniwersalną, stonowaną paletę barw. Off-white, beże, szarości, delikatne pudrowe pastele będą idealną bazą dla kolorowych dodatków, które łatwo zmienić. Mebelki do pokoju Malucha też wybierz stonowane. Gdy dziecko podrośnie i uchwyci swój ulubiony kolor, z łatwością je zamalujesz. To nie tylko oszczędność pieniędzy, to także nowe życie dla mebli. Przy dzisiejszej szerokiej ofercie rynkowej różnorodnych produktów do drewna i metalu z powodzeniem dokonasz niebanalnej metamorfozy.

Jeśli chodzi o łóżeczko dla Maluszka, warto rozważyć takie, które rośnie z dzieckiem. Najpierw służy jako wysokie łóżeczko ze szczebelkami. Następnie rozmontowuje się szczebelki, obniża poziom materacyka, a na późniejszym etapie wydłuża się łóżko za pomocą wbudowanych szyn. Podobna zasada działania jak rozkładany stół. Należy tylko dokupić większy materacyk.

Wybierając produkty, które rosną z dzieckiem, postaw na kokon XXL Jukki. Znajdziesz go w wielu zestawieniach kolorystycznych i wielobarwnych printach. W początkowej długości ma 90 centymetrów. Po rozwiązaniu sznureczka przy nóżkach, dziecko zyskuje dodatkowe 30 centymetrów. Gdy Maluch wyrośnie z gniazdka, można go używać nadal jako świetną powierzchnię do zabawy. Dzięki szerokiej i grubej burcie, dziecko będzie bezpieczne w wyznaczonym obszarze.

Jak zaaranżować pokój dla dziecka, gdy Maluch podrośnie i zacznie wykazywać zainteresowanie konkretnym tematem? Kiedyś bardzo modne były przyklejane do sufitu, fluorescencyjne gwiazdki, które świeciły w ciemności. Dziś taki efekt możesz uzyskać na większej powierzchni, wybierając odpowiednią farbę świecącą w ciemnościach. Nożykiem wytnij z brystolu gwiazdy różnej wielkości. Przyklej kartki do ściany. Zanurz w farbie gąbkę i odciśnij we wzorze. Kartonik usuń od razu. Narysuj ołówkiem na ścianie wielki księżyc i pomaluj go świecącą farbą. Jako tło możesz użyć na jednej ze ścian granatowej farby imitującej odcień nieba. Przy pozostałych jasnych ścianach będzie to świetny akcent. Mebelki możesz ubrać w naklejki z gwiezdny motywem. Idealnym dopełnieniem pokoju będzie komplet pościeli Milky Way. To tylko jedna z propozycji.

pościel-dla-dzieci-milky-way-jukki

Na rynku dostępne są farby tablicowe czy magnetyczne, które pomogą zaaranżować pokój dla małego artysty. Będą służyć jako pomoc w nauce pisania lub liczenia. Wystarczy kupić kolorową kredę lub literki na magnesach, a zabawa i nauka wypełnią pokój dziecka od sufitu po podłogę!

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - szare gwiazdki

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - szare gwiazdki

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - wzór w szare gwiazdki

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - Cute Teddy

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - Cute Teddy

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - wzór Cute Teddy