Co robić aby dziecko nie nudziło się w trakcie podróży

„Daleko jeszcze?”, „Długo jeszcze?”, „Kiedy będziemy?” – to najczęściej słyszą rodzice w trakcie wielogodzinnych podróży z dzieckiem. Jak uniknąć nudy w trakcie jazdy samochodem, pociągiem lub samolotem? Wiadomo, że długie podróże bez względu na rodzaj komunikacji potrafią dać się we znaki nawet dorosłym. Trudno więc dziwić się dziecku, że zaczyna marudzić. Aby tego uniknąć, wystarczy odpowiednio przygotować się do podróży.

Nie oznacza to, że trzeba zapakować do walizki cały pokój zabawek. Maluchy łatwo zainteresować różnymi zabawami słownymi, aczkolwiek warto mieć ze sobą kilka ulubionych i wypróbowanych zabawek, które mogą niejednokrotnie uratować sytuację w kryzysowych momentach. Nie jest dobrym rozwiązaniem zajęcie dziecka na czas podróży laptopem lub tabletem. Oczywiście w awaryjnych sytuacjach, może to pomóc. Jednak traktujmy to jako ostateczną ostateczność. Wiadomo, że odtwarzane bajki mogą być ostatnią deską ratunku, jednak przez to Maluch traci także wiele pięknych krajobrazów za oknem i możliwości zobaczenia wyjątkowych elementów podróży, jak na przykład krowy na pastwisku.

Bajki szybko usypiają i owszem jest to niejednokrotnie wygodne. Jednak, jeśli przyzwyczaimy dziecko, że siadając do samochodu, otrzymuje od razu tablet, nie licz, że łatwo będzie to zmienić. Ciekawym pomysłem jest zabranie w podróż audiobooka. Tutaj mowa oczywiście o bajkach do słuchania dla dzieci. Warto także zabrać muzykę, którą uwielbia Twoje dziecko. Nie zapominaj o bajkach w tradycyjnej formie, które Malec z chęcią będzie przeglądać w trakcie drogi. Zabierz sporą ilość naklejek oraz specjalną książeczkę, do której można je ulokować.

Nieco starsze dzieci można zająć kartami lub grami słownymi. Natomiast dla Maluchów nieodzownym elementem podróży z pewnością jest ulubiony pluszak. Maskotka, bez której Maluch nie rusza się z domu na przykład przytulanka Mr. Uszaty.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Przytulanka Mr Uszaty - łapacze snów

Przytulanka Mr Uszaty - łapacze snów

Przytulanka sensoryczna Mr Uszaty, wzór w łapacze snów

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna kontrastowa czerwono-czarno-biała