Co zabrać na ferie do dziadków dla Maluszka do 3 miesięcy?

Gdy minie drugi miesiąc Maluszka, można powiedzieć, że najtrudniejszy czas już za Wami. Oczywiście nie wszystkie problemy i wątpliwości już minęły. Zdążyliście się już całkiem dobrze poznać i nauczyć. Choć bywa trudno, a niepokój nadal Wam towarzyszy, nie oznacza to, że tak będzie już zawsze. Jako świeżo upieczeni rodzice, dajcie sobie czas, nie tylko po to, żeby nauczyć się Waszego Malucha. Dajcie sobie czas także dosłownie, aby odkryć się na nowo jako rodzice. Jak znaleźć dla siebie trochę czasu, gdy na pokład zawitało małe dziecko?

Ferie u dziadków. Czas dla siebie.

Starsze dzieci bardzo chętnie spędzają ferie i wakacje u dziadków. A co, gdyby Maleństwem też zajęli się Dziadkowie? Pewnie od razu myślisz sobie “ale, jak to możliwe?”, “co z karmieniem?”. Spokojnie. Nie musisz wywozić Maluszka na dwa tygodnie, odstawiając go od piersi. Mam dla Was inną propozycję. Zabierz męża/narzeczonego/partnera do rodziców na kilka dni. Dziadkowie niezwykle się ucieszą, że mogą zająć się Maleństwem. W tym czasie zaplanujcie wasz czas na wspólny relaks. Wyjście do kawiarni, do kina, spotkania ze znajomymi. W międzyczasie będziesz mogła doglądać Maluszka na karmienie i mieć czas dla siebie. Wyjdźcie razem na romantyczną kolację i zostańcie na noc w hotelu. Pozwoli to na nowo zbliżyć się do siebie. Pomyśl o sobie i o swojej drugiej połówce, a pokarm odciągnij wcześniej i zostaw Mamie.

Co zabrać na ferie?

Wracając do Maluszka, dobrze jest zabrać ze sobą kilka rzeczy, które mogą okazać się niezbędne. Dziecko przyzwyczajone do komfortowych warunków snu może niechętnie zasypiać w innym miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest zabranie do Dziadków miejsca idealnego na drzemkę i sen. Mowa tutaj o kokonie Jukki. Kokon niemowlęcy wykonany jest z miękkiego materiału, przyjaznemu Maleństwu. Daje dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnia komfort. Utula do snu, zapewniając wygodę, ciepło i błogie sny. Kokon niemowlęcy nadaje się idealnie do transportu, dlatego może towarzyszyć Twojemu Maleństwu niemal wszędzie. Umieszczony w wózku czy położony na łóżku sprawi, że Maluszek będzie się czuł zawsze jak w domu.

Warto zabrać ze sobą ulubiony kocyk dziecka. W razie chłodniejszej nocy, czy po kąpieli sprawdzi się idealnie. Poza tym będzie to kolejny znany element z domowych pieleszy, z którymi tak mocno identyfikuje się już Maleństwo. Kocyk Jukki wykonany jest w całości z najlepszych gatunków bawełny, co sprawia, że idealnie reguluje on temperaturę. Dodatkowo zastosowany odpowiedni splot w połączeniu z właściwościami przędzy zapewnia komfort terminy i odpowiednią cyrkulację powietrza.

Gdyby Maluszek wymagał większej uwagi, niezbędna może okazać się kostka sensoryczna Jukki. Ten niewielkich rozmiarów przedmiot, dzięki licznym elementom zainteresuje nawet najbardziej niepokorne niemowlę. Kostka to wielobarwne, mięciutkie tkaniny stymulujące wzrok Malca. Tasiemki, sznureczki i różne tekstury materiałów są niezwykle interesujące i pobudzają sensomotorykę. Zabawka ta świetnie nadaje się do rozwijania zdolności chwytania. A jeśli można coś chwycić małymi paluszkami, to dopiero zabawa!

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna kontrastowa czerwono-czarno-biała

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Old Rosa

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Old Rosa

Kocyk niemowlęcy bawełniany tkany, w kolorze Old Rosa, o wymiarach 80x100 cm