Czego potrzebuje noworodek?

Noworodki tuż po narodzinach, w pierwszym tygodniu życia na świecie mają wyjątkowo wyostrzony zmysł dotyku. Maluszek odczuwa bezpieczeństwo w nowym otoczeniu, ponieważ czuje Twój dotyk podczas karmienia, mycia, zmiany pieluszki i przytulania. Równie mocno rozszerzony jest zmysł węchu. Dziecko mocno odczuwa zapach, Twój zapach i to pozwala mu się uspokoić. Kruszynka również identyfikuje się z Twoim oddechem, słysząc go w pobliżu, uspokaja się. W opozycji do tych zmysłów słabo rozwinięty jest zmysł wzroku. W pierwszym miesiącu Maluszek jeszcze nie do końca jest w stanie odróżnić dzień od nocy. Rozpoznaje twarz Mamy, jednak bardziej po kształcie, zarysach w połączeniu z dźwiękiem i węchem. Dlatego w tym pierwszym, początkowym etapie bardzo ważne jest, aby być jak najbliżej Maluszka.

 

Temat karmienia jest jak rzeka. Jest wiele szkół, wiele schematów żywieniowych jednak przede wszystkim trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem. Może być tak, że z różnych przyczyn nie będziesz w stanie karmić swoim mlekiem, dlatego zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest mleko modyfikowane. Jednak nie wybieraj go sama, ale skonsultuj się najpierw z pediatrą. Jak często karmić dziecko? Niemowlę tak naprawdę samo wyznacza rytm karmienia w ciągu doby. Nie należy do końca sugerować się objętościami podanymi w kalendarzu żywienia niemowląt. Obserwuj maluszka i karm go według zapotrzebowania w danej chwili. Raz może być to mniej, raz więcej. Przede wszystkim nie karm dziecka na siłę, bo oprócz urazu psychicznego spowodujesz także zaburzenia karmienia.

 

Aby ułatwić sobie karmienie, wybierz poduszkę w kształcie fasolki o pięknym princie na przykład poduszkę rogal Cute Teddy. Ta urocza, miękka poducha pozwoli ci w wygodny sposób nakarmić Maluszka bez obciążania kręgosłupa i stawów. Co więcej, jest ona polecana właśnie przez położne oraz pediatrów.

kokon-long-cute-teddy-jukki   poduszka-rogla-do-karmienia-Jukki-bawelniana

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - Cute Teddy

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - Cute Teddy

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - wzór Cute Teddy

Kokon long Magic Town i Velvet w kolorze jasnoszarym

Kokon long Magic Town i Velvet w kolorze jasnoszarym

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm, bawełna i Velvet