Dlaczego warto karmić piersią?

Dlaczego mleko matki jest ważne?

Mleko matki jest pełne wartości odżywczych, ale też ochronnych. W jego skład wchodzą komórki macierzyste, pożyteczne bakterie, białe krwinki, a także bioaktywne elementy takie jak enzymy, przeciwciała i hormony. Odpowiadają one za pomoc w procesie walki z infekcją oraz prawidłowy rozwój Maleństwa. Dzieci, których Mamy karmią je tylko piersią przez pierwsze 6 miesięcy od dnia narodzin, rzadziej cierpią z powodu biegunek i przeziębienia.

Warto podkreślić, że każde dziecko, nawet karmione mlekiem Mamy może zachorować. Profesor Peter Hartmann z Uniwersytetu Australii Zachodniej, który jest ekspertem w obszarze karmienia piersią oraz laktacji wyjaśnia, na czym polega różnica. Otóż w trakcie choroby Mamy lub Maleństwa ilość składników w mleku Mamy wzrasta. Dzieci karmione piersią szybciej dochodzą do zdrowia niż te, które są karmione mleczną mieszanką. W trakcie choroby organizm Mamy wytwarza przeciwciała odpowiednie do walki z daną infekcją.

Wygodnie karmienie z rogalem Jukki

W trosce o komfort świeżo upieczonej Mamy, Jukki sklep oferuje poduszkę do karmienia. Poduszka Rogal Minky – Exotic Flamingo Minty pomoże choć na chwilę odciążyć ręce, ramiona i szyję w trakcie karmienia. Ułatwi także prawidłowe ułożenie dziecka. Ma to kluczowe znaczenie szczególnie zaraz po urodzeniu Maleństwa, kiedy Mama dopiero uczy się, jak karmić i jak przystawić dziecko. Wielokrotnie powtarzana pozycja może być dużym obciążeniem dla rąk i kręgosłupa. Poduszka do karmienia odciąży ręce, pomoże w ustabilizowaniu pozycji dziecka. W związku z tym, że ciasno oplata talie Mamy, dziecko nie przesuwa się w trakcie karmienia.

Poduszka do karmienia Rogal Jukki jest uszyta w 100% ręcznie z wysokogatunkowej bawełny. Poduszki nie zawierają żadnych twardych elementów, które mogłyby zranić Maluszka. Wykonane są z miękkiego materiału, wygodne i sprężyste. Ich wypełnienie jest całkowicie antyalergiczne. Wielkość poduszki do karmienia to ok. 60 x 40 x 15 cm. Dzięki temu, że poduszka jest łatwa w utrzymaniu i można ją wyprać w całości, będzie służyć swoją wygodą i miękkim materiałem przez długi czas zarówno Mamie, jak i Maleństwu. Specjalnie zaprojektowany wzór Exotic Flamingo oprócz swoich funkcjonalnych właściwości, doskonale wkomponuje się do każdego wnętrza. Zapewni każdej aranżacji kolorowych barw i energii.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Poduszka rogal premium - Forest Story i Velvet w kolorze butelkowej zieleni

Poduszka rogal premium - Forest Story i Velvet w kolorze butelkowej zieleni

Poduszka do karmienia - rogal, fasolka - Forest Story z velvetem w kolorze butelkowej zieleni

Poduszka rogal premium - Royal Rose i Velvet w kolorze burgundowym

Poduszka rogal premium - Royal Rose i Velvet w kolorze burgundowym

Poduszka do karmienia - rogal, fasolka - premium Royal Rose z velvetem w kolorze burgundowym