Drewniane gryzaki pomocne przy wczesnym ząbkowaniu Maluszków

Kiedy pojawiają się pierwsze ząbki u maluszka?

Standardowo pierwsze ząbki pojawiają się w okolicy szóstego miesiąca życia, ale zdarzają się przypadki, gdy odbywa się to ok. 2 miesiące wcześniej lub później. Znane są sytuacje, kiedy wczesne ząbkowanie rozpoczęło się już w trzecim miesiącu życia.

Objawy ząbkowania

Rozpulchnione i swędzące dziąsła, wzmożony ślinotok, lekka temperatura do ok. 38 st. Celsjusza i częsty płacz to główne objawy. Maluszek może być marudny i rozdrażniony. W związku z tym, że sposób ząbkowania jest uwarunkowany genetycznie i może przebiegać u naszego dziecka podobnie, warto przeanalizować, jak to było u innych członków rodziny.

Co na ulgę w bolesnym ząbkowaniu?

Sposoby, które mogą przynieść ulgę naszemu Maluszkowi, są różne. U jednych sprawdza się przeciwbólowy żel, u innych schłodzone pokarmy lub niewielkie dawki paracetamolu. Jeśli Rodzice nie chcą tego typu ingerencji lub szukają dodatkowych sposobów, doskonałym gadżetem będzie drewniany gryzak EKO od Jukki.

Drewniany eko gryzak od Jukki

Wykonane w 100% z naturalnego klonowego drewna gryzaki, w różnych kształtach zwierzaczków sprawią, że dziecko chętnie wyciągnie rączki po ten przedmiot. Dzięki gryzakom Maleństwo będzie mogło, chociaż odrobinę ulżyć sobie w bólu związanym z trudnym czasem, jakim jest ząbkowanie. W ofercie dostępny jest misio, kotek, dinozaur, sowa, piesek, małpka, szop, panda oraz ośmiorniczka. Dzięki dopasowanym do anatomii Maluszka kształtom, gryzaki drewniane EKO będą właściwe do chwytania i wkładania do buzi. Odpowiednio szlifowane i suszone drewno zapobiega zjawisku pęcznienia i nasiąkania ślinom, a bakterie są neutralizowane już w ciągu kilku godzin.

Kliknij i zobacz tutaj nasze drewniane gryzaki

eko-gryzak-drewniany-jukki  drewnny-gryzak-eko-jukki-cat  drewniany-gryzak-eko-octopus-jukki

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Gryzak drewniany eco Dino

Gryzak drewniany eco Dino

Gryzak drewniany Dino eko z drewna klonowego

Gryzak drewniany eco Panda

Gryzak drewniany eco Panda

Gryzak drewniany Panda eko z drewna klonowego