Dzieci urodzone w sierpniu – co miesiąc narodzin mówi o dziecku?

Mówi się, że dzieci, które przyszły na świat w sierpniu obdarzone są przede wszystkim przez naturę wieloma talentami. Sierpniowcy świetnie sprawdzają się w dziedzinach związanych z medycyną, zarządzaniem, sztuką, badaniamiBrylują w towarzystwie i świetnie odnajdują się w życiu publicznym. Badania prowadzone na wiosenno-letnich dzieciach, w tym sierpniowych wykazują, że są one silniejsze i wyższe od tych urodzonych w okresie jesienno-zimowym. Ma to głównie związek z dłuższą ekspozycją na słońce i większą produkcją witaminy D. W końcu sama nazwa miesiąca w międzynarodowym brzmieniu August nawiązuje do „silnego” cesarza Augusta. To właśnie w sierpniu cesarz poszerzył Imperium o terytorium Egiptu.

Dzieci urodzone w sierpniu objęte są znakiem Lwa lub Panny w zależności od części miesiąca, na który przypadają. Mogą być zatem odzwierciedleniem żywiołu króla dżungli lub opanowaną i rozważną Panną. Co ciekawe, to podobno właśnie w sierpniu rodzi się najwięcej przyszłych fryzjerów. Zatem możesz od razu zaopatrzyć Malucha w kostkę sensoryczną Jukki, która rozwinie sprawność małych paluszków, by potem sprytnie radziły sobie z nożyczkami 😉 Sierpniowcy to urodzeni przywódcy i osoby, które chętnie służą pomocą, jak prawdziwe Lwy. Natomiast sierpniowe Panny to odmienne osobowości. Panny to stabilne charaktery, osoby stałe w uczuciach i bardzo pracowite.

Sierpniowe dzieci wykazują się niezwykle mocnym i przede wszystkim dominującym charakterem. Cechuje je łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów. Zazwyczaj są lubiane w grupie, a ich zachowanie zyskuje uznanie i wysoką ocenę.

Sierpień to symbol szlachetnej odmiany oliwinu, zwanej chryzolitem lub perydotem o pięknej jasnej barwie zieleni nakrapianej żółtym akcentem. Perydot symbolizuje jeszcze litość, więc można śmiało powiedzieć, że sierpniowe Maluchy od razu zyskują błogosławieństwo losu. Innym symbolem sierpnia są maki. Choć ich znaczenie odnosi się do zmienności i śmierci, to ma bardziej poglądowy charakter, odnoszący się do zbliżających się zmian jesiennych i odrodzeniu w naturalnym cyklu otaczającej nas zieleni. Innym sierpniowym kwiatem jest mieczyk. Symbolizuje on niezłomność charakteru, szczerość i hojność.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna kontrastowa czerwono-czarno-biała

Kostka sensoryczna minky - Happy Friends Mint

Kostka sensoryczna minky - Happy Friends Mint

Kostka sensoryczna z kolekcji Happy Friends Mint