Ergonomiczne pozycje do snu w trakcie ciąży

W sieci można znaleźć wiele informacji, mówiących o tym, jak właściwie należy spać w trakcie ciąży. Jaka jest odpowiednia pozycja, którą powinna wybierać ciężarna? Czy warto używać specjalnej poduszki do spania? A może jednak z niej zrezygnować? Jak spać w ciąży, żeby się wyspać?

Dyskomfort podczas snu w ciąży

Wraz z rozwojem płodu, zwiększa się objętość brzucha. Wymusza to poniekąd konieczność zmiany ułożenia ciała do snu. Na odczuwanie dyskomfortu wpływ ma zwiększający się rozmiar brzucha, występujące bóle pleców, pojawiająca się zgaga czy bezsenność. Wśród popularnych opinii krąży zalecenie, aby kobieta w ciąży, spała na lewym boku. Nie jest to do końca tylko krążąca opinia, gdyż podstaw możemy szukać w budowie anatomicznej człowieka.

Poduszka ciążowa – jak używać

Różne źródła podają, że położenie ciężarnej na lewym boku, zwiększa ilość krwi i składników odżywczych dostarczanych do łożyska dziecka. Co więcej, aby zapewnić maksymalny komfort i odpowiednią pracę organizmu, nogi przyszłej mamy winny być ugięte w kolanach, a pomiędzy nogami należy umieścić poduszkę ciążową.

Poduszki typu V polecane są głównie dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie ma żadnych przeciwwskazań ich zastosowania także na wcześniejszym etapie. Przydatne będą również po narodzinach Maluszka.

Odpowiednia pozycja w trakcie snu, w ciąży, to bardzo ważny temat. Należy brać tutaj pod uwagę nie tylko Komfort snu mamy, ale także, nawet przede wszystkim bezpieczeństwo wyczekiwanego Maluszka. Jak się wyspać w ciąży, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka? Początkowy etap ciąży nie przynosi większych problemów ze snem. Wtedy brzuszek jeszcze nie przeszkadza i możemy spać w dowolnej, a w zasadzie każdej ulubionej pozycji. Problemy zaczynają się pojawiać w późniejszym okresie. Rosnący brzuszek uniemożliwia przyjęcie dotychczasowej pozycji, która mogłaby także okazać się niebezpieczna dla Malucha.

Gdy brzuszek rośnie, oznacza to, że macica także się powiększa, a to z kolei sprawia, że narasta ucisk na kręgosłup. W ślad za tym uciskana może być także żyła dolna. A to sprawia, że przepływ krwi z dolnych partii ciała do serca nie przebiega prawidłowo. Dlatego właśnie około trzeciego trymestru najlepiej unikać spania na plecach. Od tego okresu wzwyż zalecana jest pozycja na lewym boku.

Pozycja na lewym boku pozwala zachować optymalne dotlenienie płodu. Wpływa również na prawidłowe krążenie krwi u Matki, jak i u Dziecka. Wspomaga pracę nerek oraz wspomaga transport odpowiedniej ilości składników odżywczych dla Dziecka. Dodatkowe wspomaganie się poduszką ciążową przynosi same korzyści. Taki produkt wręcz idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, odciąża kręgosłup, stawy. Odpowiednio ułożona zapobiega mimowolnemu przekręceniu się na plecy w trakcie snu.

Poduszka ciążowa typu V od Jukki – zalety

Co więcej poduszka ciążowa umieszczona pomiędzy kolanami zapobiega obrzękom stóp, żylakom oraz powstawaniu zakrzepów. Pozytywnie wpływa na w przyszłą Mamę pod wieloma względami. Jej zaletą jest także fakt, ich zmniejsza napięcie tkanki skórnej na brzuchu, inaczej mówiąc, zapobiega rozstępom. W ofercie sklepu Jukki znaleźć można poduszkę ciążową typu V, która nie tylko pomaga w przyszłej Mamie dobrze się wyspać, ale także będzie pomocna przy karmieniu Maluszka w przyszłości. Ten gadżet pozwoli zachować zdrowie oraz dobre samopoczucie przyszłej Mamie.

poduszka-ciazowa-v-jukki-in-garden-pink

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl