Gryzaki – jak wybrać?

Dlaczego drewniane gryzaki?

Każdego roku coraz większą popularność zdobywają gryzaki ekologiczne wykonane z naturalnych tworzyw. Wśród nich prym wiodą gryzaki drewniane. Dostępność tych produktów na rynku poszerza się, co jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie wśród rodziców. Choć wybór jest ogromny, należy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie Maluszka. Dobre drewniane zabawki do podgryzania przez dziecko wykonane są z naturalnego, surowego drewna. Użycie tego surowca zapewnia higieniczne użytkowanie. Właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne gryzaczków sprawiają, że dziecko może używać ich niemal cały czas, bez obaw o niepożądane skutki uboczne. Warto pamiętać, że gryzaki nie powinny być pokryte żadną warstwą farby czy lakieru. Tylko surowe drewno odpowiednio przygotowane daje gwarancję bezpieczeństwa produktu. Ponadto przedmiot wykonany z drewna najlepiej stymuluje dziąsła. Drewno pracuje przy każdym ugryzieniu, przynosząc Maleństwu ulgę.

Gryzaki dla dzieci – od kiedy?

Najlepszy czas na gryzakowanie to ząbkowanie. Jest to okres, kiedy Maluch wkłada do buzi dosłownie wszystko, żeby przynieść ulgę podrażnionym, swędzącym dziąsłom. Oczywiście nie ma przeszkód, żeby dać dziecku do zabawy gryzak wcześniej, o ile będzie w stanie go utrzymać. Choć gryzaki drewniane są najbardziej ekologiczne i bezpieczne to jednak bywają cięższe niż te wykonane z tworzyw sztucznych. Może to skutkować niekontrolowanym uderzeniem w główkę. Około 5 miesiąca życia, gdy Maluch zaczyna ząbkować, drewniany przyjaciel jest wręcz niezbędny, by ulżyć w bólu. Jest też dodatkowy poboczny aspekt na plus, czyli trzymając gryzaczek, dziecko rozwija odruch chwytania.

Ekologiczne gryzaki Jukki

Oferta w sklepie Jukki stale się powiększa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i biorąc pod uwagę dobro Maluszków, producent dostarcza tylko bezpieczne i wyselekcjonowane produkty, które przydatne będą w kompletowaniu wyprawki dla dziecka. Podążając za trendami, w dostępnym asortymencie pojawiły się niedawno drewniane gryzaki Jukki. Produkty wykonane są z drewna klonowego, które stanowi wytrzymały i trwały surowiec. Ich kształt dopasowany jest do malutkiej dłoni użytkownika. Dzięki odpowiedniemu kształtowi, Maluszek wygodnie chwyta sówkę, pieska, czy kotka. Co ważne, gryzak jest lekki, więc Szkrab nie zrobi sobie krzywdy przy przypadkowym uderzeniu. Drewno produktu jest odpowiednio suszone, a następnie szlifowane. Taki zabieg sprawia, że często gryziony, nie nasiąka śliną i nie pęcznieje. Właściwości antybakteryjne drewna są naturalne. Na jego powierzchni bakterie są automatycznie neutralizowane, co jest niezwykle ważne w tego rodzaju produktach dla dzieci. Drewniane, ekologiczne gryzaki przynoszą nie tylko ulgę Maleństwu, ale także rozwijają motorykę poprzez ćwiczenie chwytania i pobudzanie koncentracji wzroku. Ten produkt to must have każdej wyprawki.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Gryzak drewniany eco Dino

Gryzak drewniany eco Dino

Gryzak drewniany Dino eko z drewna klonowego

Gryzak drewniany eco Panda

Gryzak drewniany eco Panda

Gryzak drewniany Panda eko z drewna klonowego