Gwiazda – symbol boskości

W starożytności gwiazda symbolizowała przewodnik. W Biblii mamy gwiazdę betlejemską, którą ujrzeli pastuszkowie na niebie, i która wskazywała im drogę do miejsca narodzenia Chrystusa. W Apokalipsie mamy gwiazdę zarania – zwiastun Mesjasza. W Średniowieczu w „Boskiej komedii” D. Alighieri spotykamy się z gwiazdą przewodnią – symbolizującą idee przyświecające człowiekowi. W kolejnej epoce, w Renesansie mamy gwiazdę przeznaczenia w dramacie szekspirowskim „Romeo i Julia”. Mamy tu także symbolikę gwiazdy odzwierciedlającej oczy ukochanej. W Baroku także gwiazdy symbolizują oczy w podmiocie lirycznym „Na oczy królewny angielskiej” D. Naborowskiego. W epoce Romantyzmu w czwartej części „Dziadów” Mickiewicza gwiazda równa się mądrość, w trzeciej części to wróżba oraz pieśń. Z kolei w innym dziele Mickiewicza pod tytułem „Stepy Akermańskie” gwiazda to przewodnik, a u Norwida w „Weronice„ to łza.

Ile epok, ile dzieł, ilu natchnionych artystów – pisarzy, Wielkich Wieszczów polskich i międzynarodowych, tyle symboli gwiazd, ile ich odzwierciedleń na niebie. Wśród akcesoriów dla dzieci Jukki gwiazda symbolizuje trzy w jednym komfort, bezpieczeństwo i wygodę. Poduszki gwiazdki uszyte są ręcznie. Są to produkty wykonane z dbałością o każdy szczegół. Nie zawierają twardych i niebezpiecznych elementów. Są miłe w dotyku i mięciutkie. To produkty wysokogatunkowe uszyte z miękkiego materiału polarowego minky, który posiada certyfikat Oeko-tex 100 klasa I.

poduszka-gwiazdka-minky-jukki

poduszka-gwiazdka-rozowa-minky-jukki

Wielobarwne gwiazdy wypełnione są antyalergicznym, oddychającym puchem silikonowym. Te produkty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Mam, nie tylko jako element dekoracyjny pokoju, ale także jako indywidualnie dobrana maskotka lub poduszeczka do snu na późniejszym etapie rozwoju.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Poduszka gwiazdka - błękitne minky

Poduszka gwiazdka - błękitne minky

Poduszka gwiazdka obustronnie z błękitnego minky, o rozmiarach ok. 40x40 cm

Poduszka gwiazdka - szare minky

Poduszka gwiazdka - szare minky

Poduszka gwiazdka obustronnie z szarego minky, o rozmiarach ok. 40x40 cm