Jak być dobrą mamą?

Zostaniesz niebawem Mamą, a może już nią jesteś po raz pierwszy, drugi lub piąty? Cudownie! Choć pewnie wcale tak nie myślisz. I to nie tylko zwykła huśtawka nastrojów wywołana przez wybuchową mieszankę hormonów. Boisz się. To normalne. Która z nas się nie bała! To pierwsza lub kolejna ogromna zmiana w życiu i jednocześnie odpowiedzialność za małego człowieczka.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak być dobrą Matką? To zależy od naprawdę wielu czynników. Bo i miłość do dziecka może być zbyt toksyczna (tak można kochać za bardzo), nasze niespełnione ambicje mogą zabrać dziecku szczęście lub uczynić je niesamodzielnym, wyręczając je we wszystkich czynnościach.

To zrozumiałe, że na etapie, kiedy ma pojawić się na świecie Maleństwo, Twoją głowę zaprzątają teraz rzeczy bardziej przyziemne, jak skompletowanie wyprawki. Twoje myśli krążą pomiędzy pieluszkami tetrowymi a jednorazowymi, słodkimi śpioszkami i kaftanikami oraz rożkami niemowlęcymi. Z wypiekami na twarzy przeglądasz kolejne akcesoria dla dzieci i zastanawiasz się, jaką zabawkę wybrać, żeby od razu rozwijać w dziecku ciekawość. Czy kostka sensoryczna to dobry wybór? Może lepiej skupić się na kokonie lub dobrać odpowiednią poduszkę z kocykiem? To wszystko jest równie ważne dla Ciebie, co kwestia, jak urządzić pokój dla dziecka, jaką kupić oliwkę.

Bycie Mamą to najtrudniejszy zawód na świecie i jednocześnie najpiękniejszy, w którym zapłatą jest nieograniczona miłość dziecka. To bezcenne. Bezcenne jest także to, jak wiele jest w stanie poświęcić Matka dla swojego dziecka. Czasami bólu, cierpienia, głodu. Wszystko po to, aby zapewnić swojemu dziecku to, co najlepsze. Nie da się tego opisać żadnymi słowami i nie mieści się to w żadnych kategoriach do objęcia umysłem. Nie bój się być Matką. Bądź sobą. Nie porównuj, nie karć za wszystko, pozwól dziecku, być dzieckiem i nie spełniaj w nim swoich ambicji. Po prostu kochaj i pozwalaj popełniać błędy dziecku i sobie.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kokon long - in garden mint

Kokon long - in garden mint

Dwustronny kokon niemowlęcy long we wzorze in garden mint

Pieluszka tetrowa biała

Pieluszka tetrowa biała

Pieluszka tetrowa biała o wymiarach 70x80 cm