Jak ogarnąć spacer w letnie dni?

Wybierając się na spacer ze swoim Maluszkiem, przede wszystkim sprawdź, jaka temperatura panuje na zewnątrz oraz jakie są prognozy na najbliższe godziny. Jeśli jest to pierwszy spacer, nie przesadzaj z jego długością. Proces adaptacyjny, o którym już pisaliśmy warto, aby został zachowany. Po sprawdzeniu pogody, upewnij się, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą dodatkowe ubranka. Pogoda ma to do siebie, że lubi się zmieniać i nie zawsze prognoza jest trafna. W związku z tym może nagle zerwać się chłodny wiatr, temperatura może okazać się niższa niż ta, którą wskazuje termometr. Możesz wtedy narazić dziecko na niepotrzebne wychłodzeniem, zwłaszcza, gdy podróżuje już w spacerówce. Gdy jest to gondola, ochrona przed chłodem i wiatrem jest nieco lepsza. Dodatkowo możesz w gondoli umieścić kokon lub rożek niemowlęcy. To dodatkowa ochrona. Jednak w warunkach wysokiej temperatury rożek może poczekać na chłodniejsze wyzwania.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kokon Long - Exotic Flamingo

Kokon Long - Exotic Flamingo

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm

Kokon long - miętowy las

Kokon long - miętowy las

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm

Gdy słońce jest w pełni lub nawet za chmurką, pamiętajcie, aby użyć kremu z filtrem. Filtr przeciwsłoneczny dla takiego Maluszka nie powinien być niższy niż 50 SPF. Dobrze także przeanalizować różne dostępne kosmetyki na polskim rynku, tak, aby wybrać krem z filtrem najlepszy dla niemowląt, posiadający wszelkie atesty, w miarę naturalny. Krem nakładany dziecku na skórę około 20 do 30 minut przed spacerkiem. Pamiętaj jednak, że jednorazowe posmarowanie nie wprowadzi długotrwałej ochrony. Warto krem mieć przy sobie i ponownie posmarować dziecko, aby zapewnić mu pełną ochronę.

Dzieciaczki lubią ucinać sobie drzemkę w wózku, zwłaszcza przytulone do swojego ulubionego kocyka. Oczywiście na kocyk może być już za ciepło, natomiast jako alternatywę, możesz wrzucić do wózeczka tetrową pieluszkę lub flanelową pieluszkę. Obie doskonale sprawdzą się w roli przytulanki lub kocyka, nawet gdy temperatura nieco spadnie i na dworze zrobi się chłodniej, taka pieluszka przyda się również jako osłona od chłodu. Absolutnie nie zakrywaj wózka pieluszką, powoduje to wzrost temperatury nawet o kilka stopni. Dlatego, jeśli chcesz osłonić dziecko przed słońcem lub insektami, poszukaj innego rozwiązania. Niektóre wózki mają systemy ochronne wbudowane w konstrukcję.

Czapeczka – temat licznych sporów – czy jest konieczna na spacerze? Oczywiście zależy od sytuacji. Jeśli dziecko wyeksponowane jest na słońce, to zdecydowanie czapeczka powinna znaleźć się na głowie. Jeśli jest osłonięte przed promieniami słonecznymi, nie jest ona konieczna. Wtedy wręcz warto ją zdjąć, żeby główka znacznie się nie spociła. Czapeczka powinna być wykonana z naturalnych materiałów, delikatnych, oddychających i przewiewnych.

Nie zapomnij o butelce wody nie tylko dla dziecka, ale i na siebie. Jak najczęściej podawaj ją Maluszkowi. Jeśli karmisz piersią, rób częstsze przerwy, aby Maluszek mógł napić się mleka. Możesz Też zabrać mgiełkę w sprayu. Oczywiście nie żadną sztucznie perfumowaną, a zwykłą wodę w spryskiwaczu. Przyda się Mamie i dziecku.

Wszystkie ważne rzeczy spakuj w podręczną torbę. Dobrą opcją jest torba do wózka z termiczną przegródką, gdzie z powodzeniem możesz zabrać na dłuższy spacer podgrzany posiłek lub schłodzoną wodę.

Oprócz oglądania niesamowicie ciekawego świata z poziomu wózka, dziecko będzie czasami potrzebować także dodatkowego bodźca, który zapewnić pomoże kostka sensoryczna. Warto ją wrzucić do wózeczka w razie przypływu znudzenia przyrodą.

Jeśli Maluszek już siedzi, a Ty chcesz spędzić z nim więcej czasu na świeżym powietrzu, zabierz ze sobą matę do zabawy. Termoizolacyjna powłoka dolna nie przepuszcza chłodu, doskonale chroni przed wyziębieniem. Górna partia nie przepuszcza wilgoci i stanowi mięciutkie pole do zabawy w terenie.

Jednak przede wszystkim najważniejszy jest komfort małego podróżnika. W wózku droga nie zawsze jest płaska. Przeważnie trafiają się jakieś dziury i inne nierówności. Dlatego, aby zamortyzować wszelkie wstrząsy powstałe podczas spaceru, warto zabrać ze sobą poduszkę motylka do wózka. Ergonomiczny kształt dopasuję się do kształtu główki dziecka, co w znacznym stopniu zniweluje odczuwanie wstrząsów.

poduszka-motylek-in-garden-Jukki  poduszka-motylek-szare-gwiazdki-Jukki

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl