Jak przetransportować dziecko do szpitala w zimie

Pierwsza podróż dziecka samochodem

Najważniejsze dla Malucha jest to, by w trakcie podróży nie czuł zimna, zagrożenia i mógł w spokoju i bezpiecznie dojechać do domu. Dziecko nie zapamięta tej podróży, jednak w trakcie jej trwania trzeba zapewnić mu maksymalny komfort.

Temat pierwszej podróży z Maluchem budzi od zawsze wiele kontrowersji. Jednak jest to także temat nieunikniony. Dlatego rozważania na temat pierwszej podróży z dzieckiem, powinny zacząć się znacznie wcześniej. Zatem jak przygotować noworodka do jazdy samochodem? Na tę okoliczność warto przygotować się z wyprzedzeniem i dobrze zaplanować ją logistycznie. Bierzemy pod uwagę nie tylko temperaturę panującą na zewnątrz, ale także dystans do pokonania, a przede wszystkim komfort transportu Maleństwa. Noworodek przyzwyczajony jest do ciepła, ciasnoty, ale także komfortu i miękkości.

Jak ubrać dziecko na podróż samochodem w zimie?

Ubiór Maleństwa to także ogromnie ważny aspekt pierwszej podróży. Maluszka zawsze ubieramy w jedną warstwę odzieży więcej, niż szykujemy dla siebie. Zawsze trzeba coś jeszcze dołożyć. Może to być np. cieplutki, mięciutki kocyk Jukki, który otuli Maleństwo w trakcie podróży. Wybierając kocyk bawełniany od Jukki, możesz go zastosować przy przewozie noworodka o każdej porze roku.

kocyk-tkany-musztardowy-jukki   kocyk-bawełniany-szary-jukki

kocyk-bawełniany-niebieski-jukki   kocyk-bawełniany-brudny-róż-jukki

Fotelik samochodowy dla niemowlaka

Bez fotelika samochodowego ani rusz. Bez tego nie przewieziesz bezpiecznie dziecka. To jedyny obecnie rekomendowany sposób przewożenia dziecka. Fotelik samochodowy dla niemowląt powinien być położony tyłem do kierunku jazdy na tylnym siedzeniu. Te wszystkie elementy wpłyną nie tylko na komfort Maluszka i jego bezpieczeństwo. Jednak nic nie zastąpi Mamy towarzyszącej u boku Maleństwa w pierwszej podróży. Twoja obecność to największy stabilizator poczucia bezpieczeństwa i komfortu dla Twojego dziecka.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - jasny szary

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - jasny szary

Kocyk niemowlęcy bawełniany, tkany, jasny szary, o wymiarach 80x100 cm

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Old Rosa

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Old Rosa

Kocyk niemowlęcy bawełniany tkany, w kolorze Old Rosa, o wymiarach 80x100 cm