Jak przygotować się na wyjazd w góry z dzieckiem?

Logistyka wyjazdu w góry może się nieco różnić w porównaniu do zwykłych odwiedzin u rodzinny. Najgorszy etap to pakowanie i zabieranie ze sobą wszelkich niezbędnych rzeczy. Każdy wyjazd w góry wymaga przygotowania, niezależnie czy wybierasz się tam sama, czy z dzieckiem.

Co zabrać na wyjazd z dzieckiem w góry? Przede wszystkim odpowiednią odzież. Ubiór na cebulkę jest niezbędny, jeśli bierzemy pod uwagę piesze wędrówki. Temperatura zmienia się wraz z wysokością, dlatego trzeba przewidzieć wszystkie ewentualności, zabierając ze sobą dziecko w góry. Nikogo już nie dziwią rodzice na szlaku z nawet bardzo małymi dziećmi w specjalnym nosidełku sportowym. Ciepłe polarki oraz bielizna termoaktywna to obowiązkowy element stroju. Wygodne spodnie i ciepłe skarpetki oraz nakrycie głowy także mogą być przydatne. Warto zabrać drobne przekąski – musy, banana oraz wodę. Jednym z bardzo istotnych elementów na szlaku z dzieckiem jest apteczka.

Po udanej wędrówce sen nadejdzie szybko. Ważne, aby był komfortowy i ciepły. Maluchowi z pewnością przyśnią się leśne, górskie ścieżki i Twoje opowieści o tym, że las i góry to magiczne miejsce, gdzie mieszkają borsuki i misie. A jeśli dodasz do tego akcesoria Jukki we wzorze  Miętowy las, będzie to idealne zwieńczenie górskiej wyprawy.

kokon-niemowlęcy-long-miętowy-las-Jukki

W ofercie dostępny jest zestaw 5-elementowy miętowy las i granatowe Minky. To komplet, który doskonale wpasuje się w klimat leśno – górskich wypraw. Jednocześnie to niezbędnik pogodnego i zdrowego snu, który towarzyszy Maluchowi nie tylko w domu, ale także w trakcie wyjazdów wakacyjnych.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kokon long - miętowy las

Kokon long - miętowy las

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm

Kokon long - miętowy las

Kokon long - miętowy las

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm