Jak skompletować wyprawkę – część 1

Co jest trudniejszeprzygotowanie świąt, czy wyprawki dla dziecka? Z perspektywy świeżo upieczonej mamy, tylko ty wiesz najlepiej, że skompletowanie wyprawki to prawdziwie wyzwanie, które zaczyna się jeszcze na długo przed planowanym rozpoczęciem.

Stało się. Będziesz mamą. Po pierwszym zachwycie przychodzi chwila zawahania – co dalej? Jak mam się przygotować na przyjęcie mojego szkrabka? Spokojnie. Z nami będzie łatwiej!

Wyprawka dla noworodka to nie tylko pieluszki i kosmetyki do pielęgnacji. To także odpowiednie ubranka, wózek i akcesoria, które sprawią, że Twoje dziecko będzie się czuło komfortowo, a Ty odetchniesz z ulgą.

Zacznijmy od kosmetyków. Wybór jest ogromny, ale nie wszystkie (pomimo dedykacji dla niemowląt) nadają się do pielęgnacji delikatnej skóry nowo narodzonego dziecka. Zanim dokonasz zakupu, sprawdź dokładnie skład kosmetyku. Im krótszy, tym lepszy. Jednak to, co możemy doradzić ze swojej strony to ograniczenie ich ilości do minimum. Maluszek w pierwszych dniach życia nie potrzebuje całej kosmetyczki różności.

Potrzebne będą podstawowe kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak: krem na odparzenia, oliwka, chusteczki nawilżające, delikatny środek do mycia (najlepiej w postaci emolientu) oraz sól fizjologiczna. Po co sól? To najlepszy i najbezpieczniejszy środek do przemywania oczu maluszka.

Sekcja kosmetyczna nie miałaby sensu, gdyby nie znalazły się w niej pieluszki. Pieluszki to podstawa. Do wyboru masz jednorazowe, które stały się hitem w latach 90 ubiegłego wieku, a dzisiaj stanowią po prostu rzeczywistość. Jednak ostatnia fala powrotu do natury i zainteresowanie ekoproduktami sprawiły, że pieluszki wielorazowe na nowo podbijają serca mam. Są nie tylko bezpieczne, ale wykonane z naturalnych materiałów, które nie powodują alergii i nie podrażniają. Musicie tylko pamiętać drogie mamy, że trzeba je prać po każdym użyciu i na początek należy zaopatrzyć się w większą ilość. Twoje dziecko będzie zużywać średnio 10 pieluszek na dobę.

Pieluszki tetrowe były kiedyś podstawą, dzisiaj warto je także mieć w dziecięcej „kosmetyczce”. Świetnie sprawdzają się jako podkład lub osłona przed „ulewaniem”, którego nie unikniesz. Alternatywą może być pieluszka flanelowa.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Pieluszka tetrowa biała

Pieluszka tetrowa biała

Pieluszka tetrowa biała o wymiarach 70x80 cm

Pieluszka flanelowa - In Garden Pink

Pieluszka flanelowa - In Garden Pink

Pieluszka flanelowa o wymiarach 70x80 cm, wzór in garden pink

Warto także mieć w zanadrzu aspirator do nosa, butelki, smoczek, szczoteczkę do włosów, oczywiście wykonaną z miękkiego włosia, aby nie zraniła delikatnej skóry główki maluszka. Dodatkowo pamiętaj o termometrze kąpielowym, nożyczkach dla dzieci do obcinania paznokci. Przyda się także laktator i wkładki laktacyjne. To może być potrzebne i Tobie, i Twojemu dziecku.

W kolejnej części nieco więcej o tym, jakie ubranka i akcesoria wybrać, aby zapewnić komfort Twojemu maluszkowi.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Old Rosa

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Old Rosa

Kocyk niemowlęcy bawełniany tkany, w kolorze Old Rosa, o wymiarach 80x100 cm

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - jasny szary

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - jasny szary

Kocyk niemowlęcy bawełniany, tkany, jasny szary, o wymiarach 80x100 cm