Jak urządzić pokój dziecka?

Jak urządzić pokój dziecka?

Rozwiązanie coraz bliżej, a Ty zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla dziecka? Jeśli lubisz, gdy wszystko do siebie pasuje i wykonane jest w podobnej stylistyce i kolorystyce, mamy małą podpowiedź.

Wybierz kolory podstawowe

Dziewczyna, czy chłopiec? A może bliźniaki? To nieważne. Postaw na uniwersalne kolory, kształty i wzory, które będą pasować do każdej płci. Krok pierwszy malowanie pokoju. Wybierz kolor podstawowy, najlepiej pastelowy, który będzie neutralny i skomponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia pokoju. Pamiętaj, by wybierając farbę zwrócić uwagę na jej skład. To pokój dla dziecka, więc farba musi być bezpieczna, oddychająca, pochłaniające cząstki zanieczyszczeń i zmywalna – to tak na przyszłość 😉

Farba nie powinna zawierać składników wywołujących alergię. Powinna być także odporna na szorowanie. W oknach zawieś rolety. Zbierają mniej kurzu niż zasłony. Dodatkowo dobrej jakości rolety ochronią pomieszczenie przed mocnym słońcem i nie podniosą znacznie temperatury powietrza w pomieszczeniu. Kolor rolet staraj się zgrać z kolorem ścian lub wybierz taki, który ładnie się uzupełni np. ściany w kolorze szary i do tego miętowe rolety.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Zestaw 5 elementowy bawełniany - eclipse

Zestaw 5 elementowy bawełniany - eclipse

5 elementowy zestaw bawełniany w świetnym kolorze

Uniwersalne mebelki

Mebelki warto wybierać uniwersalne, takie, które rosną wraz z dzieckiem. Niech nie będą zbyt infantylne. Dobrze, gdy wybierzesz zestaw, który z czasem może uzupełnić o dodatkowe elementy, jak np. biurko. Do podanej wyżej kolorystyki świetnie komponują się dziecięce mebelki w kolorze białym. Całość będzie wyglądała niezwykle spokojnie i przytulnie.

Kącik dla mamy w pokoju dziecięcym

Koniecznie wstaw do pokoju fotel uszak. Na początku bardzo Ci się przyda podczas karmienia. Będziesz mogła wygodnie się w nim ułożyć z maleństwem, które wsparte na poduszce typu rogal nakarmisz bez problemu. Skoro mamy jako przykład podane szare ściany i miętowe rolety, wybierz fotel szary lub miętowy.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Zadbaj o różne źródła światła. Wyposaż pokoik w urocze lampki nocne, które ukoją maluszka ciepłym, delikatnym światłem, gdy obudzi się w środku nocy. Przygotuj sobie dodatkowe źródło światła przy przewijaku oraz fotelu do karmienia. Tutaj możesz wykorzystać lampki o różnych kształtach np. zwierzątek, które wprowadzą nieco bajkowej iluzji do pokoju dziecięcego.

Artykuły bezpieczne dla dziecka

Artykuły dodatkowe, takie jak kocyki, poduszki, kokony, rożki itp. skompletuj w wariancie kolorystycznym nawiązującym do całości pokoiku. W ofercie Jukki możesz z powodzeniem wybrać produkty w odcieniach, które stanowią wymienioną tu kompozycję szarości i mięty.

Wybierz pikowany kokon long w odcieniach szarości i bieli. Do tego polecamy rożek Minky, który wykonany jest z miętowego materiału Minky, uzupełnionego szarą bawełną w urocze białe gwiazdki. Ochraniacz do łóżeczka niechaj usłany będzie z obu stron białymi gwiazdkami na szarym i miętowym tle. Ochraniacz do łóżeczka Minty Way zabezpieczy łóżeczko Twojego maleństwa, zapewniając bezpieczny sen.

Jukki kokon pikowany biało-szary  Jukki ochraniacz minty way

Do łóżeczka możesz skompletować kocyk i poduszkę Minky. Szary polarkowy materiał Minky po jednej stronie, pięknie komponuje się z białą bawełną w szare gwiazdki po drugiej stronie. Komplet zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest miękki, ciepły i komfortowy.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Zestaw 5 elementowy bawełniany - eclipse

Zestaw 5 elementowy bawełniany - eclipse

5 elementowy zestaw bawełniany w świetnym kolorze

Dodatkowo nie zapomnij o poduszce typu motylek, która ze względu na ergonomiczny kształt świetnie dopasowuje się do kształtu główki dziecka i zapewni jej doskonałe podparcie. Uzupełnieniem kompozycji będzie poduszka motylek Minty Way szaro-miętowa w białe gwiazdki, a dla mamy w dokładnie ten sam wzór poduszka typu rogal, aby ułatwić karmienie w szarym fotelu.

Jukki poduszka motylek minty way

To będzie pokój jak ze snu miętowo-szarego usłanego białymi gwiazdkami.