Jak usypiać Maluszka? 4 sposoby na wywołanie senności u najmłodszych

Wszyscy poszukują sposobu, by zadbać o szybkie zaśnięcie dziecka i dzięki temu zapewnić mu ukojenie i prawidłowy rozwój. Nie wszystkie metody wydają się oczywiste i znane. Warto skorzystać ze sposobów i porad polecanych przez innych.

Sposób numer 1 – Metoda Harvey’a Karpa

Łączy 5 czynników mających korzystny wpływ na Maluszka. Dzięki nim dziecko może znów poczuć się jak w brzuchu Mamy. Do tych czynników zaliczamy:

  1. energiczne kołysanie Maluszka, do tego momentu, póki dziecku jest jeszcze dobrze i komfortowo,
  2. szumienie (np. za pomocą suszarki do włosów),
  3. ciasne opatulenie dziecka, tak żeby było mu ciepło (pamiętajmy o sprawdzaniu temperatury, żeby nie przegrzać maluszka!) i, co najważniejsze komfortowo. Tutaj ułatwieniem może być rożek niemowlęcy Jukki. Doskonale sprawdzi się zarówno w łóżeczku, jak i poza nim. Pozwoli Maleństwu poczuć się bezpiecznie i szybciej zasnąć. Rożki dostępne w kilku pięknych wzorach, m.in. bardzo pozytywne desenie Exotic Flamingo Minky lub In Garden Pink,
  4. otulenie, ale tym razem polega na ułożeniu dziecka na naszym ręku w pozycji lekko na boku z głową w dół lub na brzuszku. Jeżeli układamy Maluszka do snu w łóżeczku to tylko w pozycji na pleckach. Należy wystrzegać się pozycji na brzuszku. Łóżeczko będzie bardziej komfortowe i przyjazne dla Maleństwa, jeśli zadbamy o odpowiednią antyalergiczna, a do tego starannie wykonaną pościel. Niemowlęca pościel do łóżeczka od Jukki składa się z poszwy na kołdrę oraz poszewki na poduszkę. Wykonana jest z wysokogatunkowej bawełny, uszyta w 100% ręcznie. Posiada kryte zamki błyskawiczne w trosce o delikatną skórę najmłodszych. Pościel jest dostępna w wielu pięknych wzorach i kolorach,
  5. przystawienie dziecka do piersi lub podanie smoczka (odruch ssania powinien szybciej uśpić Malucha).

Sposób numer 2 – spacer z przeszkodami

Inną metodą, która może być pomocna przy usypianiu Maluszka, jest spacer po wyboistym chodniku lub trawniku. Jeśli zwykły spacer po płaskim terenie nie daje rezultatu, warto pomyśleć o takiej metodzie. Równocześnie, żeby Maleństwo miało miękko i ciepło, warto wyposażyć wózek w kokon Jukki. Kokony z serii Long mają wymiary zewnętrzne 50 x 90 cm, z czego powierzchnia do spania wynosi 30 x 70 cm. Gruba 12 cm burta i dostosowanie kokonu do wzrostu dziecka sprawią, że idealnie wpasuje się do dziecięcego wózka. Kokon niemowlęcy zapewnia swobodę ruchu maleńkich nóżek i może być używany zamiast rożka.

Sposób numer 3 – zabawa w chowanego

Metoda polega na zakrywaniu oczu Maleństwa pieluszką tetrową. Bez względu na porę dni czy nocy, po zasłonięciu oczu dziecka, będzie myślało, że czas na drzemkę. Warto skorzystać z tej metody przy użyciu pieluszki tetrowej Jukki. Oprócz wersji klasycznej białej, w ofercie sklepu Jukki dostępna jest również pieluszka w odcieniu pudrowego różu.

Sposób numer 4 – wachlowanie

Podobną metodą do wspomnianego wcześniej sposobu z pieluszką tetrową jest metoda wachlowania. Rodzice mogą tutaj użyć np. miękkiej pieluszki flanelowej od Jukki. Wystarczy wachlować pieluszką nad buzią dziecka. Nasz Mały Skarb będzie co chwilę zamykał i otwierał oczka, co korzystnie wpłynie na jego senność i pozwoli szybciej odpłynąć do bajkowej krainy.

Na zasypianie u każdego Maluszka działa inny sposób. Warto skorzystać z rekomendowanych metod i znaleźć tą idealnie dostosowaną do swojej Pociechy. Mamy nadzieję, że produkty Jukki będą tutaj pomocne i ułatwią codzienny proces spokojnego zasypiania.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kokon long - Milky Way

Kokon long - Milky Way

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm

Zestaw 5-elementowy velvet - Very Morning i velvet w kolorze szarym

Zestaw 5-elementowy velvet - Very Morning i velvet w kolorze szarym

Zestaw 5-elementowy z kokonem long z kolekcji Very Morning z szarym velvetem