Wszyscy wiemy, jak ciężko jest nakłonić naszą latorośl do posprzątania swojego pokoju. Dlatego też dobre nawyki warto pielęgnować od małego. Oczywiście bardzo ważny element stanowią akcesoria do przechowywania wszystkich rzeczy maluszka. Jukki proponuje kosze na zabawki dwustronne, absolutnie piękne i praktyczne. Już sam produkt wzbudza pozytywne emocje, rozpala ciekawość dziecka oraz idealnie wkomponowuje się w wystrój pokoiku dziecięcego.

Kosze na zabawki od Jukki są wykonane ręcznie jak wszystkie produkty oferowane przez producenta. Kosze nie są ogromne, gdyż ich wysokość to 50 cm, a średnica 40. Natomiast są idealne dla dzieci. Taki rozmiar i wysokości pozwala z powodzeniem i bez najmniejszego problemu umieścić Twojej pociesze kolejną zabawkę w koszu tak, aby uporządkować pięknie swój pokoik i wywołać uśmiech na twarzy mamusi lub tatusia.

Wszystkie kosze wykonane są ze stuprocentowej bawełny i opatrzone fantastycznym printem, który nie ulega wyblaknięciu w trakcie prania, nie farbuje i nie uczula. W asortymencie znajdują się różne odcienie, kolory pastelowe i bardziej intensywne oraz piękne zdobienia, które możesz dopasować do innych akcesoriów od Jukki, tworząc idealny komplet zestawień kolorystycznych i tematycznych. Wnętrze kosza wypełnione jest antyalergiczną włókniną silikonową, dlatego też nie ma żadnego prawdopodobieństwa, że w trakcie zabawy, porządków czy przebywania w tym samym pomieszczeniu, dziecko dostanie uczulenia bądź innych alergii. Dodatkowo wypełnienie jest miękkie niczym puszek, wobec tego, gdy kreatywność Twojego dziecka sięgnie zenitu i maluszek zechce schować się w koszu, tworząc z niego świetny punkt zabawy i obserwacji, będzie czuł się w nim fantastycznie i komfortowo.

 

kosz na zabawki dwustronny in garden pink Jukki

Wracając do podstawowej funkcji kosza, czyli praktycznego wykorzystania go do przechowywania zabawek i akcesoriów dziecięcych, może on stanowić także świetny “przechowywacz” na pieluszki, ubranka czy nawet kosmetyki do pielęgnacji bobaska. Jakie są zatem sposoby, aby skutecznie nakłonić dziecko do posprzątania swojego pokoju? Wszystko, czego uczysz dziecko, musi być zrobione z oddaniem, wrażliwością i empatią. W końcu od tego zależeć będzie, jak skutecznie uda Ci się osiągnąć cel. Malucha należy zmotywować tak, aby nauka nie poszła w las, a sprzątanie pokoju nie kojarzyło się z przykrą czynnością.

Pamiętaj, że bałagan w pokoju Twojego dziecka to absolutnie codzienne zjawisko. Jednak wypracowanie pewnych rozwiązań, powinno nastąpić, jak najwcześniej, aby dziecko dbało o ład w swoim pokoju i nie przyzwyczaiło się do ciągłego bałaganu albo tego, że zwyczajnie posprzątasz za nie. Zazwyczaj małe dziecko nie odróżnia bałaganu od porządku. Tak się dzieje nawet do drugiego roku życia, ale to nie znaczy, że już wtedy nie powinnaś uczyć swojej pociechy dbania o porządek. Może się zdarzyć i na pewno się zdarzy, że zabawki czy inne elementy nie będą poukładane równo. Niemniej jednak nie w tym rzecz. Wprowadzenie odrobiny dyscypliny w świat zabawek pozwoli dziecku wypracować nawyk, że w momencie, gdy kończycie zabawę określonymi pluszakami, klockami, kocykami odkładacie wszystko na półkę, do kosza i inne odpowiednie miejsce.

Jeśli od początku pokażesz swojemu dziecku  taki sposób, pomożesz mu. Taki brzdąc szybko się nauczy. Im starsze dziecko, tym trudniej. Z pewnością będziesz słyszała słowa buntu, wymijające odpowiedzi, zwyczajne “później” albo nawet “nie”. Może nie odbyć się nawet bez krzyku i to nie tylko ze strony dziecka, ale nawet i Twojej. Jednak nie tędy droga. Pamiętaj, że zdecydowanie lepsze efekty przynosi cierpliwość, oddanie oraz lekki podstęp. Dziecko bardzo wiele przyswaja z zachowania rodziców. Jeśli widzi, że Ty sprzątasz po sobie za każdym razem, gdy coś zrobisz i tak samo postępuje tatuś, czy starsza siostra, brat, takie zachowania bardzo łatwo przejdą na kolejną pociechę. Jednak nie możesz wymagać od dziecka czegoś, czego sama nie robisz.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kosz na zabawki, dwustronny, in garden pink

Kosz na zabawki, dwustronny, in garden pink

Dwustronny kosz na zabawki we wzorze in garden pink

Kosz na zabawki, dwustronny, szare gwiazdki

Kosz na zabawki, dwustronny, szare gwiazdki

Dwustronny kosz na zabawki we wzorze w szare gwiazdki

Bardzo dużym ułatwieniem w porządkowaniu pokoju są elementy do przechowywania zabawek, takie jak właśnie kosz od Jukki. Możliwe, że ten niepozorny produkt może okazać się kluczem do sukcesu. Kolorowe kosze świetnie ogarniają chaos, który pojawia się w pokoju podczas zabawy. Można użyć różnych wzorów i kolorów, aby ułatwić dziecku segregowanie osobno klocków, lalek, pluszaków. Można też wykorzystać je do nauki. Mogą znaleźć się w nich książki czy ubranka. To świetny sposób nauczenia dziecka organizacji i połączenia przyjemnego z pożytecznym.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Mata do zabawy - Magic Town

Mata do zabawy - Magic Town

Dwustronna mata do zabawy z pomponami o średnicy ok. 90 cm, wzór Magic Town

Mata do zabawy - Summer Dream

Mata do zabawy - Summer Dream

Dwustronna mata do zabawy z pomponami o średnicy ok. 92 cm, wzór Summer Dream