Jak zaoszczędzić na wyprawce?

Oczekiwanie na dzidziusia to proces rozłożony w czasie. To czas, który możesz poświęcić na zgłębienie wiedzy dzięki fachowej literaturze. To wymiana doświadczeń z innymi kobietami w ciąży, zbieranie informacji od świeżo upieczonych mam. Kompletowanie wyprawki i przygotowanie się do porodu.

Wśród rzeczy, które będziesz musiała kupić, są dziecięce ubranka. Niestety zależność jest taka, że są one dość drogie, a dziecko wyrasta z nich bardzo szybko. Niejednokrotnie ubranka dla dzieci kosztują tyle, co dla dorosłych, a nawet więcej. Dlatego, aby zaoszczędzić w domowym budżecie, możesz śmiało kupować różnego rodzaju ubranka na wyprzedażach z wyprzedzeniem. Będąc jeszcze w ciąży, skorzystaj z odzieży, którą sprzedają po swoich dzieciach internautki lub udaj się do second handu. Takie ubranka szybko się nie niszczą, bo dziecko szybko z nich wyrasta.

Z kolei zdecydowanie nie powinno się oszczędzać na produktach wysokiej jakości używanych do snu i zabawy, które mają bezpośrednią styczność z delikatną skórą dziecka. Zaliczyć do nich można: rożki, kokony, kocyki, poduszki, pościel, ochraniacze do łóżeczka, materacyki i tym podobne. W pierwszych tygodniach życia, a także miesiącach dziecko głównie leży i dlatego ma stały kontakt z tymi rzeczami. Dlatego tak ważne jest, aby jakość i wykonanie szło w parze. Niepotrzebne wszelkie alergie, czy zadrapania twardymi elementami. Produkty dla dzieci Jukki z pewnością należą do tej grupy, w której odnajdziesz najwyższą jakość, najlepsze ręczne wykonanie, najlepsze materiały i wypełnienia, które nie powodują alergii, w których brak jest twardych elementów, mogących powodować uszkodzenia ciała u maluszka. Kolorowe akcesoria o fantazyjnych printach, mięciutki materiał Minky, 100% bawełna to gwarancja jakości. Kupując taki produkt, kupujesz rzecz na długi okres, z którego dziecko będzie korzystało nie tylko na pierwszym etapie swojego życia, więc jest to poniekąd inwestycja, przynosząca zwrot w ciągu kilku kolejnych lat.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kocyk i płaska poduszka Minky - miętowy las i granatowe Minky

Kocyk i płaska poduszka Minky - miętowy las i granatowe Minky

Kocyk i płaska poduszka we wzorze miętowy las, z granatowym minky

Rożek niemowlęcy z Minky - Milky Way

Rożek niemowlęcy z Minky - Milky Way

Rożek niemowlęcy bawełniany z minky - Milky Way

Pamiętaj, że tak czy inaczej koszty utrzymania dziecka są wysokie, więc warto zainwestować w dobre jakościowo rzeczy, a zaoszczędzić tam, gdzie coś zużyje się bardzo szybko. Nie chodzi oczywiście o oszczędzanie na jakości, ale oszczędzanie sensu stricte. Kupując kosmetyki pielęgnacyjne, zwracaj uwagę przede wszystkim na skład. Im krótsza lista składników, tym lepiej. Staraj się wybierać jak najbardziej naturalne i jak najmniej perfumowane. Jeśli ktoś z Twojej rodziny, zapyta Cię, jaki prezent kupić dziecku – wybierz wtedy coś praktycznego, co uzupełni wyprawkę. A Ty w ten sposób na tym zaoszczędzisz. Mogą to być na przykład pieluszki flanelowe Jukki lub pieluszki tetrowe Jukki. Przydadzą się zarówno te w fantazyjne wzory jak na przykład pieluszki flanelowe wzór Cute Teddy lub pieluszki tetrowe w kolorze mięty, bądź też zwykłe pieluszki tetrowe białe. Jak oszczędzać to z głową.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - Cute Teddy

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - Cute Teddy

Komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 135 x 100 cm - wzór Cute Teddy

Kostka sensoryczna minky - pandy

Kostka sensoryczna minky - pandy

Kostka sensoryczna z minky, wzór w pandy