Jak zapewnić dziecku zdrowy sen, czyli rzecz o poduszkach

Zdrowy sen to najważniejszy element prawidłowego rozwoju Maluszka. Od Ciebie jednak zależy, jakie warunki mu stworzysz. Aby dziecko mogło dobrze się wyspać i przy tym spokojnie poleżakować w czasie dnia trzeba mu stworzyć odpowiednie warunki.

 

Co do zasady, specjaliści nie polecają, aby Maluchy do 2. roku życia spały na jakiejkolwiek poduszce. Najlepiej, żeby dziecko układać na twardym podłożu, bez żadnej poduszki pod główką. Jest to o tyle zasadne w przypadku niemowląt, ponieważ nie potrafią one zmieniać pozycji w trakcie snu. Każdy dodatkowy przedmiot znajdujący się w łóżeczku stanowi ryzyko ukryte pod niebezpieczeństwem uduszenia.

 

Jeśli Maluszek do 12. miesiąca życia ładnie zmienia pozycję i wykazuje aktywność ruchową, można podłożyć mu pod główkę płaską podusię Jukki. Dlaczego płaska poduszka? Ponieważ taka najlepiej dostosowuje się do anatomii dziecka i nie prowadzi do nienaturalnego wygięcia szyi. Można pokusić się także o poduszkę motylka, która ze względu na swój ergonomiczny kształt jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu główki Maleństwa i zapewnia dopasowaną podporę, odporną na wstrząsy np. podczas jazdy w wózku.

kocyk-płaska-poduszka-ingarden-pink-Jukki poduszka-motylek-grochy-Jukki

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

A co z większą i wyższą poduszką? Bardziej standardowy kształt poduszki można wprowadzać, gdy dziecko ukończy 2 latka. Wtedy ma już na tyle stabilny odcinek szyjny kręgosłupa, że poduszka nie wyrządzi krzywdy i nie wpłynie na prawidłowy rozwój.

 

Pozostaje jeszcze kwestia poduszki rogala. Jest to niesamowicie pomocna, zwłaszcza przy karmieniu poducha i do tych celów m.in. została stworzona. Jeśli pomagasz sobie za pomocą tej fasolki, karmiąc Maluszka, to dobrze. Jeśli używasz jej jako podparcie, bo Maleństwo zaśnie w czasie karmienia, to błąd. Po zakończonym karmieniu poduszkę należy odłożyć, a dziecko przełożyć, na któryś z powyższych wariantów. Dlaczego? Ponieważ dziecko może łatwo się z niej zsunąć, nienaturalnie ułożyć lub uszkodzić sobie główkę.

poduszka-rogal-minky-flamingo-Jukki   poduszka-rogal-minky-mietowy-las-Jukki poduszka-rogal-milky-way-Jukki

 

Materiał, z którego wykonana jest poduszka, również nie jest bez znaczenia. Ważne, aby była to naturalna tkanina wysokiej jakości o antyalergicznym wypełnieniu, jak w Jukki. Dzięki temu masz pewność, że produkt nie wywoła reakcji alergicznej. Dodatkowo zapewni komfort, wygodę i przyjemny, zdrowy sen.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Poduszka rogal premium - Forest Story i Velvet w kolorze butelkowej zieleni

Poduszka rogal premium - Forest Story i Velvet w kolorze butelkowej zieleni

Poduszka do karmienia - rogal, fasolka - Forest Story z velvetem w kolorze butelkowej zieleni

Poduszka rogal premium - Royal Rose i Velvet w kolorze burgundowym

Poduszka rogal premium - Royal Rose i Velvet w kolorze burgundowym

Poduszka do karmienia - rogal, fasolka - premium Royal Rose z velvetem w kolorze burgundowym