Jakie dodatki do pokoju dziecka?

Maluszki niesamowicie szybko wyrabiają w sobie umiejętność postrzegania otaczających ich barw. Niemowlęta już w pierwszym miesiącu życia dostrzegają kolor żółty i pomarańczowy oraz czerwony. Notabene są to barwy, które Maluszki uważają za przyjemne w odbiorze i mają korzystny wpływ na ich nastrój. Również w pierwszym miesiącu dzieciaczki rejestrują kolor niebieski, seledynowy i purpurowy. A to dopiero początek. W kolejnym miesiącu Szkrab jest w stanie z powodzeniem odróżnić ów kolor żółty od zielonego, a w trzecim miesiącu od czerwonego! Około 4 miesiąca życia Malec jest w stanie bez żadnego problemu rozróżnić wszystkie kolory. Osiąga tym samym pełen poziom rozpoznawania barw adekwatny do poziomu dorosłego człowieka. To niesamowite!

Dlaczego kolory są ważne dla dziecka?

Kolory odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie potrafiłaby wskazać na swój ulubiony kolor. Gdy otaczamy się swoją ulubioną barwą, automatycznie poprawia nam się nastrój. Może być to kolor ścian w sypialni, kolor karoserii samochodowej, sukienka lub koszula w ulubionym odcieniu. To sprawia, że dzień staje się lepszy.

Jak się okazuje, w życiu dzieci kolory odgrywają jeszcze większą rolę. Ich znaczenie ma ogromny wpływ na kształtowanie się psychiki. Warto poświęcić temu zagadnieniu więcej uwagi i przemyśleć, jakie kolory powinny dominować w otoczeniu Maluszka od pierwszych dni życia. Co więcej, w dalszym etapie rozwoju to właśnie umiejętność rozpoznawania barw oraz umiejętność zabawy kolorami stanowią bardzo ważny element wychowania. W dalszej perspektywie kolory kształtują wrażliwość, wyrabiają poczucie estetyki i wyzwalają kreatywną moc.

Jaki kolor dla dziecka?

Kształtowanie wrażliwości na kolory warto zacząć od pierwszych dni Malucha. Wybór odpowiedniej barwy do pokoju dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Warto pamiętać, że niektóre kolory mają właściwości uspokajające, a inne pobudzające. Są też takie, które mocno rozdrażniają i wywołują poirytowanie u najmłodszych.

Dla nerwowych Maluszków warto wybierać uspokajające palety barw. Dobre będą tutaj spokojne i stonowanie odcienie niebieskiego czy zielonego. Do pobudzających z kolei możemy zaliczyć czerwony, pomarańczowy czy żółty. Dlatego, żeby nie przesadzić w żadną stronę, najlepiej nie urządzać całego pokoju w przewadze jednego koloru. Nie warto też łamać jednego krzykliwego odcienia innym, z tej samej rodziny.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki kolor będzie idealny, warto dookreślić wystrój dodatkami. Ściany dziecięcego pokoju warto pomalować neutralnym, cielistym kolorem, a resztę uzupełnić radosnymi i optymistycznymi dodatkami w kolorze np. żółtym. Ten odcień pobudza i dodaje energii na każdy dzień. W dzieciach buduje poczucie pewności siebie. Jednak nie można przesadzić z ilością żółtego wokół Maluszka, gdyż może wywołać to u niego rozdrażnienie i irytację. Stawiamy na dodatki, ale z głową!

Jakie dodatki dla dziecka?

Kolor jest niesamowicie silnym bodźcem dla każdego człowieka. Żółty odcień stymuluje i poprawia nastrój, a przede wszystkim podnosi poczucie własnej wartości. Maluszki otoczone tym kolorem wystają na pewnych siebie młodzieniaszków. Ponadto żółty poprawia pracę mózgu i zwiększa możliwości zapamiętywania. Jednak zaaranżowanie pokoju dziecięcego w całości na żółto może wywołać obłęd i doprowadzić do zaburzeń o podłożu psychicznym. Dlatego wnętrza urządzać najlepiej w neutralnych kolorach i dobrać do nich część dodatków w kolorze żółtym.

Idealnymi dodatkami wpisującymi się w trend żółtego odcienia są produkty Jukki z linii Honey Mood. Te urocze akcesoria dla Maluszków stanowią wzorowe połączenie ciepłego, miodowego odcienia barwy żółtej wraz z szarością i bielą akcentów na printach. W tej słodkiej miodowej rodzinie znajduje się wiele produktów najczęściej wybieranych w sklepie Jukki przez rodziców. Jest tu niezastąpiony od pierwszych chwil życia rożek niemowlęcy i kokon. Pomagająca w karmieniu wdzięczna poduszka rogal zwaną również fasolką. Ochraniacz na łóżeczko wraz z zestawem kocyk i poduszka lub kocyk i płaska poduszka stanowią perfekcyjne uzupełnienie dziecięcego łóżeczka. Jukki Honey Mood można także nabyć jako zestaw 5-elementowy, tym samym mając wszystkie, najważniejsze akcesoria na start po powrocie Maluszka i Mamy ze szpitala.

zestaw=honey-mood-jukki-velvet

Pokój Malucha uzupełniony w akcesoria w ciepłych odcieniach żółcieni nabierze przytulności, wyzwoli twórcze pokłady kreatywności oraz pozwoli dziecku poczuć się pewnie. Postaw na kolor, postaw na żółty, postaw na Jukki!

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Zestaw 5-elementowy premium Honey Mood i Velvet w kolorze miodowym

Zestaw 5-elementowy premium Honey Mood i Velvet w kolorze miodowym

5-elementowy zestaw premium i Velvet z kokonem niemowlęcym

Rożek niemowlęcy premium i velvet - Honey Mood i velvet w kolorze miodowym

Rożek niemowlęcy premium i velvet - Honey Mood i velvet w kolorze miodowym

Rożek niemowlęcy premium z velvetem z kolekcji Honey Mood