Jakie kolory dla dziecka?

Jeżeli urządzasz pokój dla starszej pociechy, możesz spróbować podpytać dziecko, jakie kolory podobają mu się najbardziej i na tej podstawie zaaranżować pokój. Takiego komfortu nie masz, gdy urządzasz pierwszy pokój w życiu dla swojego pierwszego dziecka. Dla noworodka, który dopiero ma pojawić się w twoim życiu i przewrócić je do góry nogami.

Wśród aranżacji pokoju dziecięcego królują wszechobecne szarości, pastele, ale także biel. Biel bowiem jest niesamowicie uniwersalnym kolorem, który i tak nigdy nie pozostanie biały. Dlaczego biały pokój dziecka nie będzie biały?  Dlatego, że wprowadzisz do niego wiele innych kolorów w postaci akcesoriów pierwszego użytku, zabawek, ubranek i elementów dekoracyjnych. Warto zatem ograniczyć się do jednego koloru i rozświetlić go dwoma, trzema innymi akcentami w intensywnych odcieniach.

Im mniej kolorów tym lepiej. Dlatego czasami warto ograniczyć się jedynie do wspomnianej już w bieli. Prawdą jest, że pastele królują w dziecięcych pokojach. Jednak z naukowego punktu widzenia wynika, że dzieci do lat trzech nie widzą pastelowych kolorów. Oznacza to, że każde niemowlę, bez względu na płeć woli kontrasty oraz mocne barwy.  Stąd też często mamy do wyboru wysoce nasycone paletą niesamowitych kontrastów zabawki dziecięce, akcesoria codziennego użytku, jak pościel, kocyki, poduszki, rożki, kokony, ale także ubranka, lampki nocne dziecięce itp.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz wpasowując się w gusta dziecięce, producent akcesoriów dla dzieci Jukki także przygotował w swojej ofercie niebanalne zestawienia kolorystyczne w produktach dla dzieci. Wielobarwne patchworkowe komplety, pościel z poduszką, kocyki, kokony, kostki sensoryczne, rogale, gwiazdki-poduszki, komplet kocyk i poduszka, ochraniacz na łóżeczko, poduszka motylek itd. Wszystkie produkty zawierają niesamowite zestawienia kolorystyczne, uzupełnione dodatkowo w ekscytujące printy, które przyciągają uwagę Maluszka.

Największym hitem są zestawienia kolorystyczne połączone z żółtym, mocno rzucającym się w oczy akcentem, które rewelacyjnie komponują się z białym pokojem. Kolor biały jest kolorem, który uspokaja. Dodatkowo łagodzi oraz podkreśla i eksponuje intensywne barwy, które wyjątkowo kontrastują w każdej odsłonie z kolorem białym i przyciągają uwagę dziecka. Dlatego wybierając akcesoria dla maluszka Jukki, zwróć uwagę na zestawienia kolorystyczne i wybierz te, które najbardziej komponują się z otoczeniem pokoju i które zainteresują Twoje maleństwo.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna kontrastowa czerwono-czarno-biała

Kostka sensoryczna minky - pandy

Kostka sensoryczna minky - pandy

Kostka sensoryczna z minky, wzór w pandy