Jakie są dzieci urodzone we wrześniu?

Wrzesień to czas, kiedy rozpoczyna się szkoła. Maluszki idą do przedszkola. Jest to miesiąc, który typowo kojarzy się z rozpoczęciem nauki. Czy dzieci urodzone we wrześniu dryg do nauki mają we krwi? Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Toronto, na Florydzie oraz Northwestern, dzieci urodzone we wrześniu zaczynają uczyć się szybciej. Wrześniowa data urodzin predysponuje także do odniesienia sukcesu szkolnego. Ma to poniekąd związek z cyklem rozpoczęcia nauki. Związane jest to z tym, że dzieci, które rozpoczynają naukę we wrześniu, rozpoczynają kolejny rok życia rozpoczęciem szkoły. Podaje się, że dzieci z września to osoby pewne siebie, bardziej odpowiedzialne i odważne. Udowodniono w pewnym sensie też, że uczą się lepiej i mają mniejsze problemy z przestępczością.

Wrzesień jest miesiącem, gdzie statystycznie rodzi się najwięcej dzieci. Ciekawostką jest, że we wrześniu rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek. Dlatego dla chłopców z września idealnym prezentem na start będzie kokon Long Speedy pełny jesiennych kolorów i męskich samochodów. Wrześniaki to jednostki odporne na wirusy, wytrzymałe i silne. Ogólnie chorują rzadko. Jeśli zdarzy się jakaś infekcja, zwalcza ją bardzo szybko. Dużą uwagę przywiązują do dbałości o zdrowie, starają się jeść zdrowo oraz prowadzić uporządkowany i higieniczny tryb życia. Wrześniowe dzieci mają zazwyczaj dobrą kondycję.

Astrologicznie we wrześniu na świat przychodzą Panny i Wagi. Wspólnym mianownikiem obu znaków są spokojne i grzeczne dzieci. Wrześniaki z łatwością nawiązują kontakty, jednak z miłą chęcią spędzają czas w samotności. Nie są zbyt emocjonalne, raczej zamknięte w sobie. Starannie dobierają przyjaciół oraz partnera/partnerkę. Są to osoby, które nigdy się nie nudzą. Mają wiele zainteresowań, a przy tym są bardzo solidne i obowiązkowe. W stosunkach międzyludzkich są zgodne i ugodowe. Wolą unikać podejmowania decyzji. Inteligencja i wrażliwość także cechuje dzieci urodzone we wrześniu. Są one mocno empatyczne, przejmują się losem innych, a także los zwierząt i przyrody nie jest im obojętny.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kokon long - Very Morning i velvet w kolorze szarym

Kokon long - Very Morning i velvet w kolorze szarym

Kokon long z kolekcji Very Morning z szarym velvetem

Kokon long - jaskółki

Kokon long - jaskółki

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm