Jedna jaskółka wiosny nie czyni, a cały kokon?

Najbardziej znana nam jaskółka lubi towarzystwo ludzi i chętnie zakłada swoje gniazda w sąsiedztwie skupisk ludzkich. Uwite gniazdka znajdują się najczęściej nad oknami, na balkonach, w pęknięciach murów lub pod rynnami dachowymi. Kwiecień to miesiąc, kiedy możemy zaobserwować tłumny powrót jaskółek z Afryki do zeszłorocznych miejsc bytowania. Postrzegane jest to jako charakterystyczny symbol wiosny.

Jaskółka jest także symbolem płodności i jasnowidztwa oraz szczęścia, wierności i narodzin. W Polsce możemy zaobserwować zazwyczaj dymówkę zwyczajną. Jest to niewielki ptaszek o smukłej budowie w kolorach niebiesko-czarnym z dodatkiem czerwieni na czole i podgardlu oraz kremowego odcienia na brzuszku. Dymówka jest w Polsce pod ochroną.

kokon-long-Jukki-jaskolki

Nasze produkty opatrzone printem jaskółek zapewniają z kolei bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Wśród akcesoriów dla dzieci warto zwrócić szczególną uwagę na kokon long – jaskółki oraz kokon XXL – jaskółki. Piękne dwustronne kokony uszyte są ręcznie z najwyższej jakości bawełny. W połączeniu z cukierkowym, pudrowym różem w delikatne kropeczki są tak słodkie, jak wiosenny nektar. Dziecku będzie w nim nie tylko przytulnie i wygodnie, ale z pewnością sny, które nadejdą w kokonie, będą zwiastować wiele dobrego.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Zestaw 5-elementowy bawełniany - Jaskółki

Zestaw 5-elementowy bawełniany - Jaskółki

5-elementowy zestaw bawełniany z kokonem niemowlęcym long

Kokon long - jaskółki

Kokon long - jaskółki

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm