Kocyk i płaska poduszka minky w trosce o zdrowy sen

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ile czasu należy spać, czy w jakich warunkach, aby się wysypiać. Jednak w przypadku dziecka sen odgrywa jedną z najważniejszych ról. Podczas snu dziecko nie tylko się regeneruje, ale także rośnie. Odpowiednio dobrane produkty dla dzieci do snu, ułatwią zasypianie oraz komfort. Pozwolą się po prostu doskonale wyspać.

Wróćmy do ilości snu. Jak podaje American Academy of Sleep Medicine, długość snu uzależniona jest od wieku dziecka. I tak kolejno:

  • dziecko w wieku 4-12 miesięcy – potrzebuje od 12 do 16 godzin snu dziennie, w regularnych odstępach czasu wraz z drzemkami,
  • dziecko w wieku 1-2 lata – potrzebuje od 11 do 14 godzin snu dziennie w regularnych odstępach czasu wraz z drzemkami
  • dziecko w wieku 3-5 lat – potrzebuje od 10 do 13 godzin snu dziennie w regularnych odstępach czasu wraz z drzemkami
  • dziecko w wieku 6-12 lat – potrzebuje od 9 do 12 godzin snu dziennie,
  • dziecko w wieku 13-18 lat – potrzebuje od 8 do 10 godzin snu dziennie.

Wypoczęte dziecko, jak i osoba dorosła jest mniej podatna na wiele chorób. Dlatego tak ważne jest, aby się wysypiać. W przypadku dzieci równie ważny jest odpowiedni dobór produktów, które pozwolą szybko zasnąć i dobrze się wyspać. Dość istotnym elementem jest poduszka. Dla noworodków poduszka jest w zasadzie zbędnym elementem. Tu świetnie sprawdzi się np. rożek niemowlęcy Jukki lub kokon Jukki. Te produkty zapewnią odpowiedni komfort snu.

Dziecko w wieku niemowlęcym potrzebuje już poduszki. Dobrze, aby nie była to standardowa duża poducha. Tu doskonale sprawdzi się poduszka motylek Jukki, która dzięki ergonomicznemu kształtowi dopasowuje się do główki Malucha. Jednak, gdy chcemy ułożyć dziecko w łóżeczku i pozwolić mu się wyspać otulone kołderką, najlepszym zestawem będzie Kocyk i płaska poduszka Minky. Płaska poduszka to nie tylko hit, ale także zalecenie medyczne dotyczące niemowlaków.

[vilaro_articel_box_1]

Poduszka dla niemowlaka powinna być płaska i zawierać niewielką ilość wypełnienia tak, jak płaska poduszka Jukki. Nieco starsze dziecko może otrzymać „wyższą”, bardziej wypełnioną poduszkę. Jednak dopóki dziecku dobrze się śpi na płaskiej, nie ma wskazań, żeby ją wymieniać. Natomiast, jeżeli będzie taka potrzeba można z powodzeniem zaopatrzyć się w inny zestaw z większą poduszką jak np. kocyk i poduszka – In Garden Mint i pikowana bawełna miętowa – w idealnym zestawieniu kolorystycznym na wiosnę dla chłopca lub dziewczynki.

W uniwersalnym zestawieniu świetnie sprawdzi się komplet kocyk i płaska poduszka Minky – zebry i szare Minky. Uroczy kocyk w zestawie jest dwustronny tak, jak podusia i ocieplony. Produkty dla dzieci Jukki charakteryzują się odznaczeniem Oeko-Tex®Standard100. Oznacza to, że są w 100% bezpieczne od pierwszych dnia życia Maleństwa. Zestaw Jukki wykonany jest z certyfikowanej bawełny i delikatnego pluszu Minky. Wyjątkowo przyjemną w dotyku powierzchnią, utuli każdego bobasa. Te produkty zostały stworzone specjalnie z myślą o niemowlętach. Ich wypełnienie składa się z antyalergicznych i certyfikowanych elementów. Połączenie antyalergicznego wypełnienia i stuprocentowej bawełny na zewnątrz gwarantuje, że kocyki dwustronne i podusie nie będą powodowały uczuleń i zapewnią Waszym dzieciom spokojny i zdrowy sen. Co ważne, kocyk posiada bezpiecznie wszyte, kolorowe tasiemki sensoryczne, które wzbudzają zainteresowanie Malucha i stymulują rozwój manualny.

[vilaro_articel_box_2]