Kolor żółty – czy to dobry kolor dla dziecka?

Oczywiście już na etapie dzieciństwa wiele zależy od rodziców i najbliższych osób, aby uaktywnić tę wrażliwość i rozwinąć na tyle, aby wspierać naturalny rozwój dziecka, jego poczucie stylu, odbioru koloru i kształtów. I nie mówimy tutaj tylko o poznawaniu i rozróżnianiu kolorów jako takich, a o wrażliwości na sztukę.

Ma to także wpływ na odbiór bodźców estetycznych w życiu codziennym tj. elementy wyposażenia pokoju, zabawki, ubranka i wszystkie przedmioty, którymi otacza się dziecko. Na późniejszym etapie rozwoju wielu młodych odkrywców kolorów, głośno manifestuje, w jakiej barwie ma być pokój, nowy t-shirt czy miś. Co więcej, tak uwrażliwiony maluch posiada naturalną zdolność komponowania elementów składowych pasujących do siebie kolorystycznie.

Wiadomo, że pierwsze decyzje w doborze oprawy kolorystycznej podejmują rodzice. Dlatego też warto być świadomym rodzicem i podejść do tematu barw poważnie. Może jeszcze nawet o tym nie wiecie drodzy rodzice, ale być może macie małego artystę o niezwykłej wrażliwości. Niemowlęta uwielbiają barwy ciepłe, takie jak czerwony, pomarańczowy i żółty. Już w pierwszym miesiącu są w stanie rozróżnić tę paletę kolorów oraz barwę niebieską, seledynową, turkusową, a także purpurową. A już na etapie 3-4 miesiąca, dziecko odróżnia barwy tak samo, jak dorosły. Maluchom dobrze kojarzą się cieliste kolory z serii kremowych odcieni, które przypominają im skórę. To bezpośrednie skojarzenie do skóry matki.

Kolory stymulują i wspierają rozwój malucha. Przykładowo czerwony stymuluje do działania, pomarańczowy wpływa na zdolności intelektualne i twórcze, żółty niesie silną dawkę optymizmu i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, niebieski uspokaja i pomaga się skoncentrować, a zielony zmniejsza stres i napięcia. Dziś stawiamy na kolor żółty, gdyż potrafi on zdecydowanie zdziałać cuda!

W ofercie produktów dla dzieci Jukki znajdziemy piękne soczyste, energetyczne akcesoria dla dzieci. Dla maluszka kolor żółty kojarzy się ze słońcem, ciepłem. Stymuluję pracę mózgu, poprawia koncentrację u starszych dzieci i niweluje zmęczenie. Wśród wielu pięknych akcentów kolorystycznych oferowanych przez Jukki, znajdziemy energetyczny, bogaty w intensywną pigmentację odcień żółtego. Dostępny jest on między innymi w zestawieniu z uroczymi pandami na patchworkowym kocyku i poduszce.

patchwork pościel żółta Jukki

Do tego zestawu można dobrać równie bogaty w barwę żółtą rożek Minky.

rożek żółty Minky Jukki

Pamiętajmy, że przesada w dominacji jednej barwy też nie jest korzystna. Warto wybrać poszczególne elementy, które wzbogacą całość pokoju i jego wystroju. Akcenty takie jak żółta ściana, żółty mebelek czy właśnie żółte akcesoria dla dzieci od Jukki świetnie wypełniają przestrzeń dobrą energią.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Rożek niemowlęcy bawełniany - Eclipse

Rożek niemowlęcy bawełniany - Eclipse

Rożek niemowlęcy bawełniany we wzorze Eclipse

Rożek niemowlęcy premium i velvet - Honey Mood i velvet w kolorze miodowym

Rożek niemowlęcy premium i velvet - Honey Mood i velvet w kolorze miodowym

Rożek niemowlęcy premium z velvetem z kolekcji Honey Mood