Kolorowanki uczą i rozwijają wyobraźnię Twojego dziecka

Nauka chwytania i trzymania

Dziecko początkowo z pewnością chwyci kredkę w dłoń dość nieporadnie. Pierwsze kolorowe kreski mogą się nie udać doskonale. Jednak to nic nie szkodzi. Z psychologicznego punktu widzenia, ważne jest, żeby nie mówić, dziecku, że robi coś źle lub nie tak. „Nie wyjeżdżaj za kreski” nie będzie dobrym stwierdzeniem. Może to rzutować na poczucie własnej wartości i uświadamiać dziecku, że rodzić nie jest zadowolony. Jednak, gdy sformułujesz komunikat inaczej „Postaraj się być dokładniejszy”, wtedy Maluch będzie mocniej się starał i pielęgnował w sobie sumienność w wykonywaniu różnych czynności. Z każdą kolejną kolorowanką prace dziecka będą coraz bardziej kontrolowane i przemyślane. To z kolei na późniejszym etapie pozwoli szybciej rozwinąć umiejętność pisania. Kolorowanki pomagają kontrolować ruchy ręki i poznawać świat, tak jak kostka sensoryczna wspiera rozwój sensomotoryczny w pierwszym etapie życia Malucha.

kostka-sensoryczna-kontrastowa-jukki    kostka-sensoryczna-grochy-jukki   kotka-sensoryczna-lapacze-jukki

Wszystkie wzory kostek obejrzysz tutaj

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna kontrastowa czerwono-czarno-biała

Kostka sensoryczna minky - Happy Friends Mint

Kostka sensoryczna minky - Happy Friends Mint

Kostka sensoryczna z kolekcji Happy Friends Mint

Kolorowanki uczą 

Kolorowanki uczą dziecko wielopoziomowo. W pierwszej kolejności nauka polega na podejmowaniu decyzji. To dziecko musi zdecydować, jaki kolor kredki dobrać do pokolorowania poszczególnych elementów. Pamiętaj, żeby nie poprawiać Malucha. Niech sam zdecyduje, w jakim kolorze będą obłoczki na niebie, a w jakim trawa. Nie zawsze wszystko, musi być oczywiste! To zdecydowanie kształtuje wyobraźnię. Niektóre kolorowanki uczą dziecka uważności poprzez kopiowanie. Gdy na jednej stronie pojawia się pokolorowany obrazek, a na drugiej dziecko powinno przenieść 1:1 te same kolory na własną pracę. To świetny wstęp do nauki kolorów! Poza tym takie naśladownictwo jest także bardzo istotnym elementem w rozwoju dziecka. Dodatkowo Maluch może tworzyć swoje historie związane z kształtami i postaciami, które koloruje. Włącz się w te historie! To zacieśnia więzy i pobudza kreatywność dziecka.

 

Kolorowanki uwalniają emocje

Chcesz wiedzieć, w jakim nastroju jest twoje dziecko? Daj mu kolorowankę! Kolorowanie pozwala pokazać rodzicom, czy dziecko jest zadowolone, czy może coś go smuci lub złości. Z kolorowanki można czytać emocje, jak na dłoni. Jeśli dziecko wybiera jasne kolory, wyraża w ten sposób radość, spokój, zadowolenie. Ciemne barwy wskazują, że wyraźnie coś trapi Malucha. Również sposób, w jaki dziecko przyciska kredkę, zdradza wiele ukrytych przekazów. Raz robi to delikatnie i uważnie, innym razem z całą swoją siłą. Może to być wskazówka i sygnał dla rodziców, że dziecku należy się bardziej przyjrzeć.

 

Twórcza radość

Kolorowanki świetnie rozładowują emocje, uczą staranności i podejmowania decyzji. Rozwijają kreatywność i myślenie, ale przede wszystkim bawią i przynoszą wiele radości. To świetny antydepresant i sposób na stres także dla dorosłych. Nie bez przyczyny kolorowanki dla dorosłych cieszą się także ogromną popularnością. Zatem kredki w dłoń i spędźmy z naszymi dziećmi trochę czasu w świecie kolorowanek!

Kolorowanka Jukki 1

Kolorowanka Jukki 2

Kolorowanka Jukki 3

Kolorowanka Jukki 4