Lato w mieście z dzieckiem

Lato w mieście z dzieckiem da się lubić! Piękna pogoda przede wszystkim sprzyja spacerom lub mini wycieczkom do parku miejskiego. Zabierz potrzebne produkty dla dzieci i ruszaj na miejski  podbój. Dlaczego spacer jest taki ważny? W trakcie przebywania na otwartej przestrzeni Maluch poznaje świat! Nasłuchuje różnorodnych dźwięków, wyczuwa wiele zapachów, uważnie obserwuje zmieniające się otoczenie i dotyka wielu nowych rzeczy (jeśli już jestem w stanie samodzielnie się poruszać).

 

Letnie spacery wpływają na odporność w chłodniejszych miesiącach. Do tego wiele nasyconych, kolorowych kwiatów stymuluje ciekawość i rozwój dziecka. To piękny czas, by cieszyć się bliskością i obecnością Maluszka w otoczeniu natury. W każdym, nawet w dużym mieście można znaleźć wiele zielonych i ciekawych miejsc na przechadzki z Maleństwem. Aby wycieczka miejska była udana, musisz zaopatrzyć Malucha przede wszystkim w wodę i czyste pieluszki oraz przekąskę. Weź ze sobą pieluszki tetrowe, które świetnie się sprawdzą, gdy dziecko ubrudzi buźkę podczas jedzenia lub do okrycia ciała, gdy spadnie temperatura powietrza. Do wózeczka włóż materacyk i poduszkę motylka, które zamortyzują wstrząsy.

Gdy Maluch porusza się już samodzielnie, daj mu malutki plecaczek z musem jabłkowym i naturalnym soczkiem. Na głowę koniecznie czapeczka, a do ręki ulubiona przytulanka Cat my friend. W takim towarzystwie każda wyprawa do prawdziwa przygoda.

cat-my-friend-przytulanka-jukki-rozowa   cat-my-friend-gwiazdki-jukki

 

Pamiętaj o przewiewnych bawełnianych ubrankach, które pozwalają skórze oddychać i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeśli karmisz piersią, wrzuć do wózka poduszkę rogal. Dzięki niej komfortowo nakarmisz Maleństwo na ławce w parku. Pamiętaj, że spacer to nie wyścig z czasem. Daj dziecku czas i możliwość obejrzenia każdej interesującej go rzeczy. Niech wącha kwiatki, dotyka krzaczków, obserwuje ptaki na drzewach i chmury. Takie atrakcje stymulują rozwój, jak żadne inne!

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Przytulanka Cat My Friend - miętowa

Przytulanka Cat My Friend - miętowa

Przytulanka sensoryczna Cat My Friend w kolorze miętowym

Przytulanka Cat My Friend - różowa

Przytulanka Cat My Friend - różowa

Przytulanka sensoryczna Cat My Friend w kolorze różowym