Motylek i wiosenne spacery

Co prawda krokusy już zakwitły, a nawet przekwitły. Bazie na drzewach są już widoczne, ale temperatury nie są iście wiosenne. To, co wielu osobom kojarzy się z początkiem wiosny, to nie tylko pączki na drzewach i zieleniejąca trawa, to także pojawiające się motylki.

Motyle to owady skrzydlate. Stanowią drugą, najliczniejszą grupę owadów, tuż zaraz po chrząszczach. Te owady weszły na bardzo mocno zaawansowany poziom ewolucyjny. Ciało motyli składa się z segmentów otoczonych chitynowym oskórkiem. Te segmenty z kolei łączą się za pomocą błoniastych stawów i to umożliwia im swobodę ruchu. Gracji w locie z pewnością nie można im odmówić. Wymieniony oskórek dodatkowo pokryty jest warstwą drobniutkich łusek.

Zanim motylek stanie się motylkiem, musi przejść przez kilka faz. Od jaja, poprzez gąsienicę, następnie poczwarkę po imago. W Polsce występuje 3156 gatunków motyli z 73 rodzin. 164 gatunki z nich to motyle dzienne. Podobno co roku wykazywane są jeszcze pojedyncze gatunki. Wśród nich wymienić można Motylka Jukki.

Urocza dwustronna poduszka motylek jest świetnym stabilizatorem dziecięcej główki. Gdy wybierasz się na spacer z dzieckiem w wózku, poduszka podtrzymuje, stabilizuje i zabezpiecza główkę przed wstrząsami. Jednocześnie zapewnia komfortowy i beztroski sen Twojemu Maleństwu.

Poduszka motylek Jukki ma ergonomiczny kształt, który dopasowuje się do kształtu główki. Można ją spokojnie wykorzystać nie tylko w wózku, ale także w łóżeczku, w kokonie Jukki czy samochodzie. Co ważne motylek od Jukki może towarzyszyć dziecku już od samego początku życia na świecie.