Pierwsza Wielkanoc z dzieckiem na wyjeździe

Wyjazd z Maleństwem należy planować przede wszystkim z rozwagą. Teoretycznie najlepszy moment na długie podróże z dzieckiem to okres pomiędzy trzecim a siódmym miesiącem życia. Wtedy to Malec najwięcej czasu spędza drzemiąc. W związku z tym droga upłynie Wam w spokoju. Unikniecie stresu zarówno u dziecka, jak i u siebie.

Jeżeli planujecie wybrać się w kilkugodzinną podróż, musicie to dobrze rozegrać. Na początek warto przetestować samą jazdę samochodem. W dzień wolny lub w weekend można wybrać się z Maluszkiem na małą wycieczkę za miasto, aby sprawdzić, jak reaguje na jazdę samochodem. Jeśli dziecko jest jeszcze za małe na jazdę w foteliku, trzeba zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo w inny sposób.

Aby utulić Maluszka do snu, można owinąć go ciasno w rożek niemowlęcy Jukki. Przyjemne materiały wysokiej jakości oraz przewiązanie kokardką, pomogą dziecku przypomnieć sobie ten stan przytulności i poczucia bezpieczeństwa, jaki towarzyszył mu w brzuszku Mamy. Dla większego bezpieczeństwa nie kładziemy rożka bezpośrednio na siedzeniu samochodowym. Najlepiej umieścić go w kokonie bold Jukki. Dzięki naprawdę grubej burcie Malec nie wypadnie, zyska stabilność oraz dodatkowe ciepło.

Z praktycznego punktu widzenia, najlepiej rozpocząć podróż o czasie, który co do zasady jest czasem na drzemkę dziecka. Dzięki temu już na starcie zyskujemy spokój Maluszka. Gdy dziecko jest nieco starsze, staje się bardziej ruchliwe. Czas na sen zaczyna się kurczyć, w związku z tym należy pomyśleć, czym zająć pociechę w trakcie podróży. Inaczej dziecko szybko się znudzi i stanie się marudne. Można zabrać w podróż kostkę sensoryczną Jukki, które nie tylko przyczynia się do rozwoju Maluszka, ale także zajmuje jego czas na długo. Jeśli są też inne ulubione zabawki, można je dorzucić. Jeszcze dwie nie zaszkodzą, a zawsze to miła odmiana.

kostka sensoryczna Jukki

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna kontrastowa czerwono-czarno-biała

Rożek niemowlęcy bawełniany - Szare Gwiazdki

Rożek niemowlęcy bawełniany - Szare Gwiazdki

Rożek niemowlęcy bawełniany, wzór w szare gwiazdki

Jeżeli święta chcecie spędzić hotelu, warto sprawdzić, czy jest on przystosowany do przyjęcia malutkiego gościa. Tzn. czy dysponuje łóżeczkami dla dzieci, krzesełkami itp. Pozwoli to uniknąć stresu i zaoszczędzić miejsce w samochodzie. Ponadto warto zwrócić uwagę na czystość miejsca oraz wyposażenie pokoju (np. dodatkowa wanienka lub wanna z nakładką do kąpieli dziecka. Po co wozić tyle rzeczy, skoro mogą być w hotelu?

Dla własnej wygody karmienia oraz jako wsparcie Maluszka siedzącego można zabrać poduszkę rogala Jukki. Nigdy też za wiele kocyków, które mogą się przydać choćby w wózku, gdy temperatura znacznie spadnie w trakcie świątecznego spacerku. Wystarczy zestaw płaska poduszka i kołderka Jukki – po problemie! Wyjazd z Maluchem na święta nie jest taki straszy, wszystko kwestia dobrej organizacji.

poduszka rogal bawełniana Jukki

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Poduszka rogal - White Parrot

Poduszka rogal - White Parrot

Poduszka do karmienia - rogal, fasolka White Parrot

Poduszka rogal - In Garden Mint

Poduszka rogal - In Garden Mint

Poduszka do karmienia - rogal, fasolka