Pierwsze tygodnie z dzieckiem w domu

Pierwsze kilka miesięcy to dla dziecka czas, gdy nie rozróżnia, że Mama jest osobnym organizmem i może jej nie być zawsze przy nim. Wybuch płaczu, gdy tylko Mama zniknie z oczu, to normalna kolej rzeczy. Bliżej roku Maluch zaczyna rozumieć, o co w tym wszystkim chodzi. Dopiero w tym czasie dociera do niego, że Mama to Mama i nie stanowi jedności z bobasem.

Dla Malucha bliskość Mamy to na początku najważniejsza rzecz na świecie. To w ramionach Mamy znajduje ukojenie, gdy jest mu źle. Z czasem ciepły uścisk matczynych ramion można próbować zastąpić np. kokonem Jukki, który otulając Maluszka, daje mu ciepło, ukojenie i komfort.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kokon long Blue Avenue i Velvet w kolorze jeansowym

Kokon long Blue Avenue i Velvet w kolorze jeansowym

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm, bawełna i Velvet

Kokon long Summer Dream i Velvet w kolorze Old Rosa

Kokon long Summer Dream i Velvet w kolorze Old Rosa

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm, bawełna i Velvet

Wracając do ciepła. Maleństwo na początku odczuwa chłód bardziej niż dorosły. Dzieje się tak dlatego, że do tej pory przebywało w temperaturze w okolicach 37 st. Przyjście na świat to jakby zmiana klimatu dla dziecka. Na początku dziecko może nawet marznąć. Dlatego warto zapewnić mu ciepłe otulenie w postaci rożka niemowlęcego Jukki. Dzięki temu, że wykonany jest z oddychających i najlepszej jakości materiałów zapewnia ciepło i wygodę ciasno otulając maleńkie ciałko. Można także otulić Maleństwo kocykiem lub kołderką patchworkową.

rożek-ingarden-różowy-Jukki rożek-łabędzie-Jukki     rożek-niemowlęcy-bawełniany-nowakolekcja-morning-Jukki

Na początku Maluszki widzą nieostro. Obraz jest rozmyty dlatego, gdy chcesz pokazać mu zabawkę, musisz przysunąć ją znacznie bliżej noska. Jeśli chcesz, by dziecko dobrze zobaczyło Twoją twarz, musisz także mocno się przybliżyć. Przy okazji, gdy nachylasz się nad Maleństwem, możesz „stroić” ciekawe miny. Dlaczego? Bo maluszek uwielbia Cię naśladować! Może nie dosłownie, ale zawsze warto próbować 🙂

Zwracaj uwagę na rodzaj płaczu swojej pociechy. Dziecko inaczej płacze, gdy jest zmęczone, inaczej gdy głodne, a jeszcze inaczej, gdy coś je przestraszy. Jeśli nauczysz się to rozróżniać, będziesz w stanie szybciej zareagować na potrzeby swojego Maleństwa.

Wiele zależy od tonu Twojego głosu. Jeśli jesteś zdenerwowana, Maluch od razu to wyłapie. Twój niepokój może wywołać u dziecka nawet płacz. Z kolei spokojnyopanowany głos daje dziecku sygnał, że wszystko jest w porządku i nie ma powodów do obaw. Tak samo, jak na Twój podniesiony głos, Malec może źle zareagować na ostre dźwięki. Dzieciaczki boją się nie tylko krzyku, ale także trzaśnięć drzwiami, ostrych dźwięków np. dzwonka do drzwi, czy telefonu. Warto na początku wyłączyć dźwięki, które mogą powodować niespokojne reakcje.

Kto z nas nie lubi masaży? Twoje dziecko z pewnością uwielbia! Masaże pobudzają receptory nerwowe, które pozwalają na 100% relaks. Dodatkowe delikatne głaskanie i kołysanie wprawia dziecko w stan ukojenia i pozwala efektywnie się wysypiać…bo dziecko potrzebuje dużej ilości snu. Dlaczego? Ponieważ przyjmuje na początku tak wiele nieznanych bodźców, których organizm nie jest w stanie przetworzyć, dlatego musi się zregenerować.

Dla Maluszka bardzo ważne są stałe pory karmienia i kąpieli. Czynności wykonywane regularnie pozwalają mu łatwiej zaadaptować się do świata zewnętrznego. I choć nie odróżnia na razie dnia od nocy, regularne działania pozwalają mu mieć kontrolę wewnętrzną nad tym, co wokół się dzieje.

Z biegiem czasu Twoje dziecko zmienia się i coraz bardziej usamodzielnia. Jednak nie zmienia to faktu, że stale Ciebie potrzebuje. Ciebie i Twojej bliskości. To, że jesteś obok, jest dla niego najważniejsze. Dzięki temu lepiej się rozwija i buduje swoje poczucie pewności i stabilizacji.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Rożek niemowlęcy bawełniany - Eclipse

Rożek niemowlęcy bawełniany - Eclipse

Rożek niemowlęcy bawełniany we wzorze Eclipse

Rożek niemowlęcy z Minky - Milky Way

Rożek niemowlęcy z Minky - Milky Way

Rożek niemowlęcy bawełniany z minky - Milky Way