Postaw na zdrowie – powrót do drewnianych zabawek dla dzieci

Wiele firm oferuje plastikowe zabawki. Oczywiście, jeśli te gadżety mają atesty, to nie ma powodów do obaw. Równocześnie warto zastanowić się nad powrotem do zabawek tradycyjnych, które były kiedyś powszechne.

Sklep Jukki, wychodząc naprzeciw klientom, rozszerzył ofertę o produkty drewniane. Zabawki wykonane z tego materiału są o wiele zdrowsze dla najmłodszych. Jest to szczególnie ważne, kiedy nasze Maluszki wkładają gryzaki i zabawki do buzi.

Gryzak najlepszym przyjacielem podczas ząbkowania

Powrót do produktów drewnianych ma szereg korzyści. Pozwala dziecku skupić się i rozwinąć jego wyobraźnię oraz zdolności manualne. Drewniane gryzaki w sklepie Jukki są lekkie, wyprodukowane z drzewa klonowego. Pomagają ulżyć przy swędzących dziąsłach Maluszka w trakcie ząbkowania, a dodatkowo  wspierają rozwój motoryczny. Dostępne są w różnych wariantach: misiu, kotek, dinozaur, sowa, piesek, małpka, szop, panda oraz ośmiorniczka. Ich kształty doskonale dopasowują się do małej dziecięcej buzi, a oszlifowane i suszone drewno zapobiega zjawisku pęcznienia i nasiąkania śliną. Bakterie są neutralizowane już w ciągu kilku godzin.

Zobacz wzory “dino”, “owl” oraz “monkey”, a tutaj obejrzyj wszystkie

gryzak-drewniany-eko-dino  gryzak-drewniany-jukki-owl  gryzak-drewniany-eko-monkey

Proste drewniane zabawki rozwijają wyobraźnię

Z kolei zabawki wykonane są z bukowego drewna i zabarwione naturalnymi bejcami. Charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wykonywane są ręcznie przy użyciu ekologicznych składników. Dzięki temu są bezpieczne dla zdrowia i rozwoju Maluszka. Pomagają w rozwijaniu jego wyobraźni i dostarczają znakomitej zabawy. Mają zaokrąglone kształty, więc mogą służyć również jako bezpieczny gryzak. Od wielu lat produkowane są w Polsce, w pięknej miejscowości w okolicy Krakowa.

W ofercie sklepu Jukki znajdują się drewniane zabawki takie jak: samochodzik typu garbus, pojazd tematyczny, ambulans, pojazd straży pożarnej, układanka, wieża do układania elementów, 2 rodzaje autobusów. Maluszki uwielbiają bawić się różnymi samochodzikami i jeździć nimi po pokoju. Ogromną radość sprawiają im także drewniane układanki. Stymulują rozwój dzieci.

Wszystkie drewniane zabawki obejrzysz tutaj

zabawka-drewniana-straz-pozarna-eko-jukki  drewiana-zabawka-eko-karetka-jukki  zabawka-drewniana-eko-jukki

Kontrasty pobudzają rozwój

Celowo wszystkie zabawki zostały pomalowane w intensywnych kolorach lub na zasadzie kontrastu. Ma to związek z tym, jak funkcjonuje narząd wzroku u najmłodszych pociech. Istnieje powszechne przekonanie, że zaraz po urodzeniu dziecko nic nie widzi, a twarze i przedmioty zaczyna rozpoznawać dopiero po jakimś czasie. Oczywiście w brzuchu Mamy narząd wzroku nie rozwija się, a zaraz po narodzinach jest najsłabiej rozwinięty spośród wszystkich narządów.

Należy obalić mit, że Maluszek nic nie widzi. Dziecko dostrzega przedmioty w odległości 20-30 cm. W pierwszym okresie życia bodźce nie mogą być dla niego zbytnio intensywne. Na samym początku rozwoju Maleństwo widzi około 30 razy gorzej niż człowiek dorosły. Wszystko jest niewyraźne. Dlatego też warto pokazywać dziecku duże wzory i połączenia kolorów na zasadzie kontraście.

Sklep Jukki przy doborze zabawek łączy ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia dziecka rozwiązania razem z odpowiednią kolorystyką dobraną do początkowego etapu życia.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Gryzak drewniany eco Dino

Gryzak drewniany eco Dino

Gryzak drewniany Dino eko z drewna klonowego

Gryzak drewniany eco Panda

Gryzak drewniany eco Panda

Gryzak drewniany Panda eko z drewna klonowego