Powrót do formy po ciąży

Coraz więcej klubów fitness wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych Mam. Organizują zajęcia grupowe, na które możesz uczęszczać wraz ze swoim Maluszkiem. I nie mowa tutaj o osobnych pokojach, gdzie podczas treningów Twoim dzieckiem zajmują się obce osoby. Takie rozwiązanie być może jest lepsze, gdy dzieciaczek jest już troszkę starszy. Natomiast w pierwszych miesiącach życia, kiedy odzyskujesz siłę i chcesz o siebie zadbać, a jednocześnie nie masz możliwości poprosić męża, żeby nakarmił piersią Maluszka, możesz go wziąć ze sobą na specjalne zajęcia, które organizowane są dla Mam z niemowlakami.

Wyglądają w ten sposób, że na jednej sali każda Mama przy swojej macie ma swój Skarb. W dowolnej chwili może się nim zająć, przewinąć, nakarmić, a przede wszystkim przytulić. Takie rozwiązanie jest też świetne dla dziecka, ponieważ więź, którą czuję z Matką, nie zostanie przerwana ani na moment. Wie, że Mama jest blisko i nic mu nie grozi. To jest takie poczucie bezpieczeństwa dla Malca z jednej strony. Z drugiej strony Mama, która chce wyjść z domu, natomiast ma jeszcze opory, żeby zostawić Malucha pod opieką taty, babci, dziadka, ciotki, (i nie dlatego że jest przewrażliwiona, ale dlatego, że zwyczajnie wie, że będzie tęsknić – choć jeszcze nie wyszła z domu) takie rozwiązanie przynosi same korzyści.

Podczas zajęć sportowych, w których towarzyszy Ci Maluszek, może on przebywać w rożku niemowlęcym Jukki. Rożek zapewni mu stabilizację, ciepło i komfort. Dziecko będzie się
czuło jak w domu, wśród znajomych i lubianych materiałów – mięciutkiego Minky i bawełny. Ciasno związane z pewnością zaśnie słodko. Jeśli chcesz dać dziecku troszeczkę więcej przestrzeni, możesz śmiało wybrać kokon Jukki w zależności od wielkości dziecka i jego wieku może to być kokon boldkokon long lub kokon XXL. W nim także dziecko będzie się czuło jak w domu – ciepło i bezpiecznie. Do tego Mama na wyciągnięcie ręki.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kokon Long - grochy z lamówką

Kokon Long - grochy z lamówką

Duży, dwustronny kokon niemowlęcy o wymiarach 50x90 cm

Jeśli Malec chwyta już paluszkami różne przedmioty, do kokonu zabierz kostkę sensoryczną Jukki. Będzie to dla niego dodatkowy bodziec, który zainteresuje go, podczas gdy ty będziesz spokojnie oddawała się ćwiczeniom. Na salach fitness często pojawia się klimatyzacja. O ile dla ciebie może nie stanowi to problemu, dla Malucha owszem. Nietrudno o infekcje związane ze zmianą temperatury. W związku z czym radzimy, aby zabrać też kołderkę patchworkową Jukki lub kocyk w komplecie z płaską poduszką. Z takim zestawem Maluch na pewno nie zmarznie, a ty spokojnie będziesz mogła wracać do formy i mieć go cały czas na oku.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna kontrastowa czerwono-czarno-biała

Kostka sensoryczna minky - pandy

Kostka sensoryczna minky - pandy

Kostka sensoryczna z minky, wzór w pandy