Pozytywny wpływ muzyki na Maluszka

Początkowo dziecko wsłuchuje się w rytm bicia serca Mamy, zaczyna rozpoznawać jej głos i reagować na to, jakie dźwięki płyną z otoczenia. Z każdym tygodniem rozwoju ciąży słuch staje się coraz bardziej rozwinięty. Dziecko oprócz tego, że słyszy dźwięki, to także potrafi je zapamiętać. W związku z tym rekomendowana jest stymulacja słuchu prawie od samego początku ciąży.

Muzyka poważna dla niemowląt?

Według badań korzystne jest słuchanie Mozarta przez dzieci oraz innych dedykowanych dla Maleństw melodii. Dr Alfred Tomatis udowodnił w swoich badaniach, że wysokie częstotliwości utworów są odpowiedzialne między innymi za rozwój potencjału umysłowego dziecka. Na tej podstawie do pedagogiki oraz psychologii dziecięcej wprowadzono termin „efekt Mozarta”. Melodie Mozarta dedykowane dzieciom charakteryzują się wspaniałą formą i strukturą, rytm i melodia są prawie matematyczną harmonią. Każdy utwór został skomponowany w sposób przemyślany i z idealną dokładnością.

Relaks przy muzyce i z poduszką ciążową

Warto, żeby każda Mama już od początku ciąży pamiętała o relaksie z muzyką klasyczną w tle. Chwile odpoczynku może umilić specjalnie zaprojektowana poduszka ciążowa Łapacze snów. Specjalnie zaprojektowany wzór łapaczy snów na granatowym i białym tle sprawi, że poduszka będzie idealnym gadżetem każdej przyszłej Mamy. Poduszka ciążowa typu V przyda się również po urodzeniu Maleństwa.

Poduszka ciążowa typu V Jukki pomoże przyszłej Mamie zniwelować dolegliwości bólowe pleców lub tak częstego obrzęku nóg. Kiedy brzuszek będzie coraz większy, poduszka ciążowa ułatwi prawidłowe ułożenie się w trakcie snu lub drzemki. W sposób bezpieczny ustabilizuje boczną pozycję ciała przyszłej Mamy. W ciągu dnia, kiedy przyjdzie chwila odpoczynku lub czytania książki warto włączyć muzykę klasyczną dla dzieci i ułożyć się wygodnie na poduszce ciążowej. Jej zadaniem jest odpowiednie podparcie głowy, regulowanie przepływu krwi w nogach poprzez prawidłowe ułożenie. Odciążone zostaną również barki.

poduszka-ciazowa-v-jukki

Wypoczęta przyszła Mama to radosna Mama i spokojne Maleństwo. Poduszka ciążowa Jukki Łapacze snów będzie służyć Mamie także po porodzie. Będzie nieoceniona przy karmieniu piersią lub butelką, a kiedy Maluszek podrośnie, poduszka ciążowa typu V może zostać uformowana na kształt gniazdka. Dziecko będzie mogło być bezpiecznie asekurowane w trakcie pierwszych prób samodzielnego siadania lub wstawania.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl