Rozwój maluszka – kostka sensoryczna

Wśród naturalnych metod pomagających w rozwoju zmysłów Malucha znajdują się zabawy sensoryczne. Możne wykorzystywać przedmioty użytku codziennego oraz wspomagać się gotowymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest z pewnością kostka sensoryczna Jukki.

Główną zaletą tej zabawki – nie-zabawki jest jej prostota. Mały, mięciutki sześcian, kosteczka wykonana z mięciutkich kolorowych materiałów z dodatkiem równie kolorowych wstążeczek to przedmiot, za pomocą którego Twoje dziecko poznaje świat. Zachęca do aktywnej zabawy i rozwoju umiejętności chwytania przedmiotów, pobudza zmysły. Pomaga w ćwiczeniach zwinności palców. Kostka pozwala uczyć się i rozwijać poprzez zabawę.

Sensorki, czyli wystające kolorowe tasiemki wspomagają naukę chwytania i rozwój zdolności motorycznych. Kostka sensoryczna Jukki ma wymiary 12x12x12cm. A co składa się na tę magiczną zabawkę? Otóż są to: wielobarwne, mięciutkie tkaniny w zdecydowanych kolorach, których zadaniem jest stymulacja wzroku maluszka oraz pobudzenie jego umysłu do działania. Kostka wykonana jest z wyjątkowo mięciutkiego pluszu Minky, który idealnie nadaje się przytulania. Wystające wypustki w strukturze materiału są również elementem funkcjonalności sensorycznej. Wspomagają poznawczo-motoryczne umiejętności Malucha. Z kolei tasiemki oraz sznureczki mają a zadanie pobudzić wyobraźnię dziecka i wyćwiczyć zwinność maleńkich paluszków.

Poza tym kostka sensoryczna Jukki jest to zabawka z serii całkowicie bezpiecznych dla Malucha. Wykonana jest z najwyższej jakości materiałów posiadających certyfikat jakości, a jej wypełnienie kulką silikonową sprawia, że kostka jest niesamowicie mięciutka oraz lekka i odpowiednia do zabawy nawet dla najmniejszej pociechy.

kostka sensoryczna Jukki

To, co stanowi jedną z jej zalet to wszyta w jej wnętrze folia, która szeleszcząc podczas zabawy, wzmaga zainteresowanie. Antyalergiczne wypełnienie daje gwarancję, że kostka sensoryczna nie wywoła żadnej alergii u Maleństwa. Wszystkie materiały, użyte do je produkcji posiadają odpowiednie atesty, a Jukki zadbało o precyzję i staranność wykonania. Taka zabawka to jedna z najlepszych form poznawczych dla Twojego dziecka.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna Minky - kontrastowa

Kostka sensoryczna kontrastowa czerwono-czarno-biała

Kostka sensoryczna Minky - Happy Friends Blue

Kostka sensoryczna Minky - Happy Friends Blue

Kostka sensoryczna z minky we wzorze Happy Friends Blue