Spacer w wózku w zimie. Co warto wiedzieć?

Czy w zimie można wyjść na pierwszy spacer z dzieckiem?

Przebywanie na powietrzu niezależnie od pogody ma korzystny wpływ zarówno na dorosłych, jak i na dzieci. U Maluszków to niezwykle ważne, zwłaszcza na początkowym etapie życia, gdyż przyczynia się do budowania odporności organizmu. Dlatego nie warto rezygnować ze spacerów ze względu na porę roku, czy aurę za oknem.

Choć tegoroczną zimę, można nazwać zimą tylko z pozoru, to nawet przy siarczystych mrozach warto zabrać dziecko na spacer. Aktualnie temperatura bardziej rozpieszcza i zachęca do wyjścia z domu, ale nawet gdy pogoda jest kapryśna, nie rezygnuj ze spaceru ze swoim dzieckiem!

Na pierwszy spacer możesz zabrać Maluszka już w pierwszym tygodniu życia. Dobrze, by na ten pierwszy spacer wybrać bardziej sprzyjającą aurę – suchą, z wyższą temperaturą i bez silnych wiatrów. Gdy dziecko nieco podrośnie, możesz śmiało spacerować w każdą pogodę.

 

Pierwszy spacer. Jak przygotować dziecko?

Pierwsze spacery powinny być krótkie, maksymalnie do 15 minut. Za każdym kolejnym razem możesz je nieco przedłużać. Jeśli temperatura nie rozpieszcza warto przed wyjściem z domu zrobić małe wprowadzenie przed spacerem. Wystarczy, że ubierzesz Maleństwo, jak do wyjścia i na kilka minut otworzysz szeroko okno. Wtedy organizm w pewien sposób nastawi się na to, co czeka go na zewnątrz. Wystarczą dwa takie wprowadzenia i możesz śmiało ruszać w drogę z bobasem.

 

Jak ubrać dziecko na spacer w zimie?

Dziecko należy ubierać nieco inaczej niż robimy to sami. Ważne by Maluszek nie zmarzł lub nie doszło do przegrzania. Warto postawić na ubranka oddychające z naturalnych materiałów, zapewniające wentylację i ochronę przed utratą ciepła w chłodne dni. Gdy jest ciepło, ubranko z kolei powinno być lekkie i jednocześnie zapewniające ochronę przed słońcem. Trzeba też brać pod uwagę zmieniające się warunki i w razie nagłej zmiany temperatury mieć przy sobie mięciutki kocyk bawełniany Jukki, który zabezpieczy Twoje dziecko przed wychłodzeniem.

kocyk-bawelniany-tkany-blekitny-jukki kocyk-bawelniany-tkany-brudny-roz-old-rosa-jukki kovyk-bswelniany-tkany-szary-jukki

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Ocean Blue

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Ocean Blue

Kocyk niemowlęcy bawełniany tkany Ocean Blue, o wymiarach 80x100 cm

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - miętowy

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - miętowy

Kocyk niemowlęcy bawełniany tkany, miętowy o wymiarach 80x100 cm

O czym jeszcze warto pamiętać? Podstawowym elementem ubioru dziecka jest czapeczka okrywająca uszka i rękawiczki. Poza tym Maleństwo zawsze ubieraj w jedną warstwę ubrania więcej, niż nałożysz na siebie. Najbezpieczniej wybrać ubiór na cebulkę. Do wózeczka możesz użyć śpiworka Jukki, który częściowo spełni rolę pajacyka i wzmocni uczucie komfortu i ciepła podczas spacerku.

spiworek-bawelniany-jukki-in-garden-pink   spiworek-bawelniany-mieowy-las-jukki

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Śpiworek do spania 50x75 cm - Happy Friends Blue

Śpiworek do spania 50x75 cm - Happy Friends Blue

Śpiworek niemowlęcy o wymiarach 50x75 cm z kolekcji Happy Friends Blue

Śpiworek do spania 50x75 cm - szare gwiazdki

Śpiworek do spania 50x75 cm - szare gwiazdki

Śpiworek niemowlęcy o wymiarach 50x75 cm w szare gwiazdki