Sposoby na bolesne kolki Maluszka

Płacz niemowlaka – trudne początki

Niemowlaki po urodzeniu potrafią płakać coraz więcej, a nasilenie tej reakcji często przypada na szósty tydzień życia. Jak wyjaśnia Barbara Kowalewska-Kantecka w poradniku „Pierwszy rok razem”, który jest rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka, pewne objawy towarzyszące płaczącemu dziecku mogą świadczyć już o kolce. Wymienia tutaj nagły krzyk, twardy brzuszek i brak chęci Maluszka na pieszczoty, przytulanie i głaskanie. Takie objawy mogą trwać od kilkunastu minut do kilku godzin. Powodują dyskomfort zarówno u dziecka, jak również u Rodziców, którzy bardzo to przeżywają.

Sposoby na kolkę niemowlęcą

Warto tutaj zadbać o komfort Maluszka i spróbować mu pomóc znanymi  sposobami. Popularną metodą jest delikatne masowanie brzuszka. Do masażu może przydać się też oliwka pielęgnacyjna. Kojące działanie dla Maluszka dostarczy też masowanie plecków. Doskonały do wygodnego ułożenia dziecka i przeprowadzenia takiego masażu będzie mięciutki rożek niemowlęcy, który na czas masażu można rozwiązać, a następnie otulić Maluszka. Rożek dla niemowląt Summer Dream oraz Velvet w kolorze Old Rosa ma wymiary zewnętrzne 80 x 80 cm. Został uszyty z wysoko gatunkowej bawełny oraz mięciutkiego Velvet. Przepiękna ozdobna kokarda oprócz cudownego wyglądu zapewni również możliwość regulacji wiązania. Rożek niemowlęcy bawełniany nie zawiera drażniących elementów takich jak rzepy, które mogłyby zranić dziecko.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Rożek niemowlęcy - Very Morning i velvet w kolorze szarym

Rożek niemowlęcy - Very Morning i velvet w kolorze szarym

Rożek niemowlęcy z kolekcji Very Morning z szarym velvetem

Rożek niemowlęcy bawełniany - Eclipse

Rożek niemowlęcy bawełniany - Eclipse

Rożek niemowlęcy bawełniany we wzorze Eclipse

Kołysanie niemowlaka

Dodatkowym sposobem stymulacji i uspokojenia Maluszka może być łagodne kołysanie. Istotne jest, żeby stymulacja nie trwała zbyt długo. Dlatego po takim uspokojeniu najlepiej odłożyć dziecko do rożka niemowlęcego Jukki Summer Dream i Velvet w kolorze Old Rosa. Delikatna tkanina bawełniana dostarczy poczucia komfortu i bliskości, a równocześnie nasz Skarb nie będzie narażony na zbyt dużo bodźców ze strony Rodziców jak w trakcie noszenia na rękach. Odpowiednio dopasowany rożek niemowlęcy wzbudzi w dziecku poczucie, że Mama i Tata są tuż obok. Zapewni wygodę i ciepło, szczególnie po przyjemnej kąpieli, która jest też rekomendowana przy łagodzeniu objawów kolki.

Sprawdzona wyprawka na kolkę niemowlęcą

Rożek niemowlęcy bawełniany sprawdzi się do otulania, przewijania, leżakowania zarówno w łóżeczku jak i w wózku. Według specjalistów oraz na podstawie zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do szóstego miesiąca życia dziecko powinno być karmione tylko mlekiem matki. Nie są potrzebne dodatkowe płyny. Aczkolwiek w sytuacji bolącego brzuszka, warto, żeby karmiąca Mama sięgnęła po napar w kopru albo kminku.

rozek-bawelniany-jukki

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Rożek niemowlęcy z Minky - Milky Way

Rożek niemowlęcy z Minky - Milky Way

Rożek niemowlęcy bawełniany z minky - Milky Way

Rożek niemowlęcy premium i velvet - Honey Mood i velvet w kolorze miodowym

Rożek niemowlęcy premium i velvet - Honey Mood i velvet w kolorze miodowym

Rożek niemowlęcy premium z velvetem z kolekcji Honey Mood