Towarzystwo kwiatów na codzień

Roślinność odgrywa w życiu człowieka bardzo ważną rolę. Zwłaszcza kwiaty, które pobudzają nasze zmysły, są nieodzownym elementem wystroju prawie każdego mieszkania i ogrodu. Niektóre z nich są jadalne, inne lecznicze, a jeszcze inne bywają trujące. Jakie kwiaty wybrać do pokoju dziecka, aby podzielić się z nim dobroczynnym z wpływem natury? Warto postawić na kwiaty, które naturalnie filtrują powietrze i oczyszczają je z cząstek nieprzyjaznych układowi oddechowemu. Jednym z najpopularniejszych kwiatów jest skrzydłokwiat. Często pojawia się jako urozmaicenie w sypialni właśnie dzięki swoim właściwościom.

Niewiele roślin ma tak dobroczynny wpływ na człowieka, co skrzydłokwiat. Skrzydłokwiat jest nie tylko piękny, ale też łatwy w uprawie. Jego działanie zostało przebadane nawet przez NASA! Podobno każdy powinien mieć go w swoim domu. Dlaczego? Ponieważ idealnie pochłania wszelkie toksyny. Jest to taki samoistny filtr powietrza. Oprócz powietrza świetnie sprawdza się jako pochłaniacz promieniowania wydzielanego przez urządzenia elektryczne. Ponadto nawilża powietrze oraz pochłania bardzo groźne dla zdrowia zarodniki pleśni. Według feng shui emituje dobrą energię, tak bardzo potrzebną nam na co dzień.

Drugą roślinką o wspaniałych właściwościach jest nieco zapomniana anginka. Nasze babcie dobrze znały jej dobroczynny wpływ na zdrowie. Jeden mały listeczek leczy wiele chorób. Anginka działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Pomocna jest w łagodzeniu obrzęków oraz nerwów! Roślinka wpływa bowiem pozytywnie na układ nerwowy, wycisza i uspokaja. Co więcej? Obniża ciśnienie tętnicze, wspiera układ immunologiczny, zabijając wirusy i bakterie.

Przy urządzaniu pokoju dziecięcego chcemy, aby nasz Maluszek czuł się w nim po prostu dobrze. Wybieramy meble, zabawki, dodatki, które niekiedy są roślinami doniczkowymi. Jednak nie zawsze zwracamy uwagę, czy wybrane rośliny są bezpieczne dla Malucha. Kwiaty doniczkowe mogą być niebezpieczne dla dziecka, zwłaszcza te wyglądające atrakcyjnie i kolorowo. Np. owoce psianki, które przypominają smakowite kolorowe kuleczki, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a niekiedy nawet życia Malucha. Kwiaty, które po uszkodzeniu liścia lub łodygi wydzielają biały płyn przypominający mleko np. trójskrzyn, stanowią spore zagrożenie dla dziecka. Malec może utożsamić to właśnie z mlekiem i skosztować. Nieszczęście gotowe. Wybierając rośliny, należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem lub wybrać alternatywę w innej postaci.

Możesz posiłkować się sztucznymi roślinami, ale niekoniecznie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pokój może zyskać dzięki dodatkom w postaci barwnych kwiatowych aplikacji umieszczonych na przykład na akcesoriach dla dzieci Jukki. Wśród produktów dla dzieci znajduje się wiele kwiatowych motywów o różnych kształtach i kolorach. Kwiatowy motyw może być dostępny na poduszce, kołderce do wyboru, do koloru. Niektóre produkty mają wręcz nazewnictwo jednoznacznie kojarzące się z kwiatowym ogrodem npkokon Long – In Garden Pink czy poduszka motylek – In Garden Mint lub ochraniacz do łóżeczka – In Garden Mint  bądź komplet pościeli, poszewka 60 x 40 cm i poszwa 120 x 90 cm, In Garden Pink.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Dzięki takiemu rozwiązaniu w łatwy sposób wprowadzisz do pokoju dziecka nieco koloru lata i motywów kwiatowych. Kiedy chcesz bardziej zaszaleć, możesz udekorować kwiatowymi motywami ścianę w pokoju dziecka. Oczywiście nie każdą. Wystarczy jakiś pojedynczy element, który nada wnętrzu charakteru. Pamiętajmy, że przesada nie jest wskazana w pokojach dziecięcych – może trochę rozdrażnić Maleństwo. Urządzając pokój dziecięcy, skupmy się na tym, żeby był przyjemny, przyjazny i przede wszystkim bezpieczny.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Mata do zabawy - in garden pink

Mata do zabawy - in garden pink

Dwustronna mata do zabawy z pomponami o średnicy ok. 90 cm, wzór in garden pink

Pieluszka tetrowa - in garden pink

Pieluszka tetrowa - in garden pink

Pieluszka tetrowa we wzorze in garden pink