Ubranie i spacery z dzieckiem podczas przeziębienia

Przeziębienie bardzo często dotyka dzieci przebywające w żłobkach przedszkolach szkołach. Wszędzie tam, gdzie występują duże skupiska osób drobnoustroje, bakterie i wirusy przenoszą się na dziecko. Zapobiegać jest ciężko, ale można trochę złagodzić objawy, gdy już mleko się rozleje. Łatwiej przejść przez przeziębienie z kilkoma poradami, które przedstawiamy poniżej.

Właściwy ubiór to podstawa

Postaw na odpowiedni ubiór. Materiały, z których wykonane są ubranka dla dzieci, powinny być higroskopijne, by zapewniać komfort i ciepło. Dlatego też najlepsze materiały, z których mogą być wyprodukowane ubranka to właśnie te naturalne na bazie bawełny i lnu oraz flaneli oraz wełny. Tego rodzaju materiały zapewniają odpowiednią termoizolację oraz pozwalają skórze oddychać. To pozwala na odprowadzanie potu w stanie przeziębienia, który pochłaniany jest bezpośrednio przez włókna ubrania. To ważne by była zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza i termoregulacja.

Jak ubierać Maluszka?

Oprócz stroju z naturalnych materiałów warto postawić na jednokolorowe neutralne barwy bez dodatkowych zdobień. Chodzi głównie o to, że niektóre nadruki, bądź elementy ozdobne pod wpływem potu mogą wywoływać alergie skórne, bądź oddechowe. Dlatego warto unikać takich elementów stroju naszego dziecka. W trakcie przeziębienia temperatura ciała często się zmienia. W danej chwili dziecku może być odpowiednio ciepło, a za chwilę zbyt gorąco lub zimno. Dlatego najlepszym wyjściem jest stosowanie ubioru na cebulkę. Pozwoli to szybko odzyskać komfort w razie spadku samopoczucia.

Czym przykrywać Maluszka?

Przeziębionego maluszka ubranego w odpowiedni strój można dodatkowo przykryć kołderką patchworkową Jukki lub owinąć ciasno w mięciutki i komfortowy rożek niemowlęcy Jukki. Świetnie w tym przypadku sprawdzą się wszelkiego rodzaju naturalne kocyki wykonane z oddychających materiałów i tutaj możemy zarekomendować nasz bawełniany kocyk Jukki. Jeśli te produkty byłyby zbyt ciepłe, można użyć na przykład flanelowej pieluszki, która także spełni funkcję „prawie” kocyka, tylko troszkę w delikatniejsze i formie.

Czy z przeziębionym dzieckiem zawsze trzeba zostać w domu?

Co ciekawe, warto obalić tutaj mit, że przeziębione dziecko ma siedzieć w domu. Nic bardziej mylnego. Zamknięte w czterech ścianach, stale narażone jest na krążące bakterie i wirusy. Zdecydowanie lepiej zabrać malucha choćby na krótki spacerek. Świeże powietrze sprawia, że organizm szybciej wraca do zdrowia. Regeneracja widoczna jest gołym okiem, udrażniają się kanaliki, katar i kaszel stają się mniej uciążliwe. Ważne jest oczywiście sprawdzenie, czy Maluszek nie gorączkuje – wtedy oczywiście zostajemy w domu.

Sprawdź produkty w sklepie jukki.pl

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Old Rosa

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - Old Rosa

Kocyk niemowlęcy bawełniany tkany, w kolorze Old Rosa, o wymiarach 80x100 cm

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - butelkowa zieleń

Kocyk bawełniany tkany 100x80 cm - butelkowa zieleń

Kocyk niemowlęcy bawełniany tkany, w kolorze butelkowej zieleni, o wymiarach 80x100 cm