Bezpieczne noszenie noworodków – użyj kokonu

Przed młodymi rodzicami stoi wiele wyzwań. W pierwszych dniach po porodzie muszą oni wiele się nauczyć. Jedną z cenniejszych, a przy tym podstawowych umiejętności jest ta dotycząca noszenia noworodka. Przyswojenie sobie tej sztuki jest bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowe noszenie może powodować rozliczne urazy, które przyczyniają się do zaburzeń rozwoju. Na szczęście dziś świeżo upieczeni rodzice mogą liczyć na wiele pomocnych rad, a także akcesoria ułatwiające noszenie noworodka. Jednym z takich akcesoriów są kokony dla niemowląt. W czym one pomagają i jak je stosować?

Jak prawidłowo nosić noworodka?

Właściwe trzymanie i noszenie dziecka wpływa na zdrowy rozwój jego ciała i daje mu poczucie bezpieczeństwa. Porad, jak nosić maleństwo w pierwszych dniach i tygodniach życia nie brakuje. Zasady można poznać zarówno na zajęciach w szkole rodzenia, jak i na forach dla młodych rodziców, w poradnikach, Internecie. Podstawą, o której musisz pamiętać, jest ta mówiąca, aby nosić noworodka raz na jednej raz na drugiej ręce. Umożliwia to ćwiczenie dwóch stron mięśni ciała w równym stopniu, a także dbanie o odpowiednie dostarczanie bodźców. Kolejna podstawa podstaw to zapewnienie wsparcia dla kręgosłupa i głowy, a także asekurowanie nóg.

Otulacze dla niemowląt w sklepie Jukki.pl

KOKON COMFORT - JASKÓŁKI od Jukki.plKOKON COMFORT - GROCHY

Kokony dla niemowląt – akcesoria, które ułatwią noszenie noworodka

Teoria wydaje się dość skomplikowana, ale praktyka jest o wiele prostsza, szczególnie jeśli będziesz dysponować akcesoriami ułatwiającymi noszenie noworodka. Do takich zaliczają się otulacze dla niemowląt. Dzięki nim nie trzeba malucha wyciągać z łóżeczka czy wózka, wybudzając go z drzemki. Podnoszenie w kokonie daje też pewniejszy i mocniejszy chwyt, co jest bardzo ważne dla świeżo upieczonych rodziców. Boją się oni bowiem, że uchwyt będzie zbyt słaby i wypuszczą dziecko lub wręcz odwrotnie – za silny i zrobi mu krzywdę. Kokony dla niemowląt rozwiązują ten problem. Zaletą noszenia dziecka w kokonie są też wysokie i grube boki. Dzięki nim maluch nie sturla się czy nie wypadnie z otulacza. W Jukki zadbaliśmy o to, aby brzegi kokonów były mięciutkie i sprężyste, a zarazem nie odkształcały się.

Plusem otulacza od Jukki są też mocne, boczne uchwyty. Dzięki nim kokon można wygodnie przenosić np. w czasie podróży. Musimy jednak zaznaczyć, że uchwyty służą jedynie do przenoszenia pustego kokonu, nie powinno się za nie chwytać, jeśli dziecko znajduje się w otulaczu. W takiej sytuacji należy chwycić za cały kokon i podnieść malucha! Musisz też pamiętać, że nosząc dziecko w kokonie, zawsze musisz zawiązywać sznurki na końcu.

Bezpieczeństwo i wygoda – te cechy mogą iść w parze

W Jukki udowadniamy, że bezpieczeństwo może iść w parze z wygodą i komfortem. Nasze kokony niemowlęce nie tylko pozwalają na prawidłowe podnoszenie i noszenie noworodka, ale także zapewniają w tym w zakresie dużą wygodę. Każdy model – bez względu na to, czy sięgniesz po kokony dla niemowląt long, czy XXL wykonane są z naturalnych, nieśliskich materiałów, które dobrze trzymają się dłoni. Naturalna bawełna, z której ręcznie szyjemy otulacze jest przyjemna w dotyku, miękka, antyalergiczne i przewiewna. Gwarantuje to wygodę Tobie i Twojemu dziecku. Leżąc w kokonie, maluch będzie czuł się otulony i bezpieczny niemal tak jak w brzuszku u mamy. Jeśli chcesz zapewnić swojej pociesze 100% wygody zdecyduj się na zestaw z kokonem. Obejmuje on otulacz, kocyk z płaską poduszeczką, dwustronny materacyk oraz poduszkę antywstrząsową – motylek. Wszystkie elementy zestawu utrzymane są w tej samej kolorystyce i wzorze. Zestaw z kokonem stanowi znakomite uzupełnienie dziecięcej wyprawki, a także jest pomysłem na prezent z okazji baby shower.

Do jakiego wieku można nosić dziecko w kokonie?

Kokony dla niemowląt to akcesoria, po które możesz sięgnąć już w pierwszej dobie życia maluszka. Od razu możesz wykorzystać pełnię ich możliwości, czyli traktować je jako przenośne łóżeczko, matę do zabawy, przewijak. Co do zasady otulacze dla niemowląt sprawdzają się do 6 miesiąca życia, jednak w Jukki znajdziesz modele, które wykorzystywać można nawet do 18 miesiąca życia. Zapewniają one 120 cm powierzchni do spania i są dostosowane do starszych dzieci.

Zapraszamy do sklepu Jukki.pl w którym znajdziesz szeroką ofertę produktów dla niemowląt!

Sprawdź ofertę!