Drewniane zabawki. Powrót do korzeni.

Ekologia od najmłodszych lat

Rodzice coraz częściej sięgają po drewniane zabawki. Nie jest to tylko moda związana z ekologią. To styl życia w duchu powrotu do tego, co klasyczne, dobre, bezpieczne i sprawdzone. Zabawki wykonane z drewna są świetną alternatywą dla plastikowych, nadmiernie stymulujących Malucha, hałaśliwych zabawek na baterie. Choć większość z kolorowych, plastikowych zabawek posiada wszelkie, niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, prawdą jest, że nie zawsze jest to zgodne z prawdą. W przypadku drewnianych zabawek nie ma ryzyka, że cokolwiek może zagrozić Twojemu dziecku.

Plastik kontra drewno

Drewniane zabawki dla dzieci rosną w siłę i rozwijają swoją karierę. A przecież to takie proste i ponadczasowe. Zabawki można kolokwialnie powiedzieć, że są stare jak świat. Pierwsze z nich robione były właśnie z drewna. Co więcej, przekazywane były starszemu rodzeństwu lub dzieciom i wnukom. Były ponadczasowe i wytrzymałe. Z czasem zalew bylejakości opakowany w kolor i wielofunkcyjność zaczął wzbudzać zachwyt wśród dzieci i rodziców. Co jakiś czas pojawiały się doniesienia o zabawkach wydzielających toksyczne związki lub o dziecku, które połknęło nieduży element. W przypadku naturalnych zabawek wszystkie tego rodzaju zagrożenia znikają.

Zabawki z drewna to najbardziej wytrzymałe i bezpieczne zabawki, jakie zna świat. Nie są to może zbyt wymyślne konstrukcje, lecz bardziej proste kształty. Jednak właśnie w tej prostocie siła. Proste konstrukcje pozwalają mocno rozwijać wyobraźnię i myśl kreatywną u Malucha. Drewno jest antybakteryjne i hipoalergiczne. Nie pęcznieje, nawet gdy dziecko intensywnie “zajada” się dowolnym elementem. Zabawki drewniane w sklepie Jukki barwione są naturalnymi barwnikami, dzięki temu nie ma żadnego zagrożenia związanego z ich toksycznością. Do produkcji zabawek użyto drewna bukowego. Kształt zabawek zazwyczaj jest zaokrąglony na brzegach, a powierzchnia gładka i jednorodna.

W naszej ofercie znajdują się eko-zabawki drewniane LUPO, które powstają tuż pod Krakowem od wielu dekad. Ta rodzinna tradycja wyprzedziła tredny, stawiając na najprostsze rozwiązania dla dzieci. Wśród zabawek znajdują się: CAR AMBULANCE, CAR GARBUSSO, CAR BUS VINTAGE, HANOI TOWER, LINEAR ABACUS HAUSES i kilka innych wyjątkowych gadżetów. Jeżeli chcesz podarować dziecku prawdziwą i najlepszą zabawkę, sięgnij po tę wykonaną z drewna.

zabawki-drewniane-lupo-jukki

Czym wyróżniają się drewniane zabawki?

Drewniane zabawki rozwijają wiele obszarów u dzieci. Przede wszystkim pomagają aktywizować zmysły i rozbudzają wyobraźnię. Jako pierwsze mogą być pomocne w ćwiczeniu motoryki. Są także pomocne w poznawaniu świata, zatem w pewnym stopniu pełnią również rolę edukacyjną. Zabawa np. drewnianymi klockami uczy Malucha koncentracji, cierpliwości i ćwiczy sprawność manualną. Drewniane zabawki mogą być pomocne w nauce kształtów, kolorów, zastosowań np. karetka. Takie zabawki są bardzo trwałe, naturalne, miłe w dotyku, ekologiczne i bezpieczne. Te barwione naturalnymi składnikami dodatkowo zwiększają atrakcyjność w oczach dziecka. Drewniane zabawki powinny znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym. Są uniwersalne, ponadczasowe, wytrzymałe i po raz kolejny warto podkreślić – bezpieczne.

Zobacz tutaj nasze drewniane zabawki

zabawka-drewniana-ambulans-lupo-jukki   zabawka-drewniana-eko-tanker-lupo-jukki    zabawka-drewniana-wooden-houses-lupo-jukki