Jak wybrać pościel dla delikatnego niemowlaka?

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka wiąże się z podjęciem decyzji, które w znacznym stopniu wpłyną na komfort, wygodę i bezpieczeństwo maluszka. Nic więc dziwnego, że dokonując zakupów, chcemy uzyskać potwierdzenie, że są słuszne. Wybierając fotelik samochodowy my – rodzice sprawdzamy atesty i certyfikaty, kupując kosmetyki – kierujemy się składem i rekomendacjami m.in. Instytutu Matki i Dziecka, w kwestii wózka o radę pytamy inne młode mamy i szukamy recenzji na forach internetowych. Czym jednak kierować się kupując tekstylia dla maluszka takie jak np. pościel? Jak wybrać tą idealną?

Pościel w łóżeczku niemowlaka

Najmłodsze maluchy w łóżeczku spędzają większą część doby. Statystyki mówią, że sen zajmuje im ok. 15 -16 godzin dziennie. Pozostała część doby przeznaczona jest na jedzenie i pierwsze zabawy, które również często odbywają się w łóżeczku, na pościeli. Nic więc dziwnego, że pościel dziecięca w przypadku niemowląt ma bardzo duże znaczenie. Bez wątpienia musi ona być wygodna, bezpieczna, w przyjazne wzory, w odpowiednim rozmiarze. Co to jednak oznacza w praktyce?

KOMPLET POŚCIELI PREMIUM od Jukki.pl

KOMPLET POŚCIELI PREMIUM od Jukki.pl

Pościel do łóżeczka – jaki powinna mieć rozmiar?

Poszukiwanie pościeli do łóżeczka warto zacząć od wyboru rozmiaru. Gwarantuje on, że pościel nie będzie się rolować czy wypadać przed szczebelki. Pościel dziecięca występuje zazwyczaj w wymiarach 75×75, 90×120 i 100×135 w przypadku kołderek. Poduszki występują w wymiarach 35x55cm lub 40x60cm. Niewielki rozmiar poduszeczek łączy się z tym, że są one cienkie, praktycznie płaskie. Prześcieradła do łóżeczek dostępne są zazwyczaj w wymiarach 60×120 cm.

Musisz wiedzieć, że pościel do łóżeczka w tych rozmiarach będzie tą uniwersalną – sprawdzi się również w wózku oraz kołysce.

KOMPLET POŚCIELI od Jukki.pl

KOMPLET POŚCIELI, POSZEWKA 60 X 40 CM I POSZWA 120 X 90 CM, IN GARDEN MINT

Pościel do łóżeczka – z jakiego materiału powinna być uszyta?

Jedną z najistotniejszych kwestii jest materiał, z jakiego uszyta jest pościel dziecięca. Tkanina poszewek obowiązkowo powinna być przyjemna i miła w dotyku, delikatna, antyalergiczna, odprowadzająca wilgoć. Takie cechy posiadać będzie bawełniana pościel dziecięca. Jest to najpopularniejszy i najpowszechniejszy wybór od lat. Poszewki z bawełny premium w Jukki.pl znajdziesz w szerokiej kolorystyce. Wyposażona jest ona w bezpieczne, kryte zamki błyskawiczne, jest wygodna w pielęgnacji, szyta ręcznie i dopracowana w najmniejszym szczególe.

W łóżeczkach najmłodszych sprawdzają się również pościele bambusowe oraz flanelowe. Z rozwagą należy natomiast stosować pościel z polaru (wskazana jest tylko w miesiącach zimowych). Łóżeczko malucha nie powinno być natomiast wyposażone w pościel z kory, satyny, mikrowłókien poliestrowych. Materiały te słabo przepuszczają powietrze i nie chłoną wody, przez co nie są w stanie zapewnić optymalnej wentylacji i absorpcji wilgoci.

KOMPLET POŚCIELI PREMIUM POSZEWKA 60 X 40 CM I POSZWA 120 X 90 CM, ROYAL ROSE

KOMPLET POŚCIELI PREMIUM od Jukki.pl

Pościel do łóżeczka – jakie powinna mieć certyfikaty?

Pościel dziecięca przede wszystkim powinna być bezpieczna. To, czy taka jest, trudno ocenić na pierwszy rzut oka. Do łóżeczka malucha warto więc wybierać tylko pościele z certyfikatami. Tym najważniejszym jest Oeko-Tex. Jest to międzynarodowy znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten standard, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach negatywnie wpływających na stan zdrowia. Pościel z STANDARD 100 by OEKO-TEX ® nie zawiera pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. W Jukki.pl każda pościel dziecięca jest uszyta z tkaniny certyfikowanej tym znakiem. OEKO-TEX przyznany jest również materiałom, z których szyjemy kocyki, rożki, kokony, pieluszki, śpiworki i inne produkty dla najmłodszych.

BAWEŁNIANE PRZEŚCIERADŁO Z GUMKĄ DO ŁÓŻECZKA od Jukki.pl

BAWEŁNIANE PRZEŚCIERADŁO Z GUMKĄ DO ŁÓŻECZKA od Jukki.pl

Pościel do łóżeczka – jaki kolor wybrać?

Urządzając pokój dziecka, chcemy, aby całość aranżacji była spójna, harmonijna, piękna. Jest to dobry kierunek, bowiem poczucia estetyki maluch uczy się już od pierwszych tygodni. Co więcej, w ładnych wnętrzach dziecku lepiej się odpoczywa, czuje się ono w nich również bezpiecznie. W pokojach, a także łóżeczkach maluchów powinny dominować jasne kolory i przyjazne dla wzroku wzory. To, dlatego w Jukki.pl znajdziesz pościel dziecięcą w zabawne zwierzątka, proste geometryczne wzory, fikuśne kwiaty i motywy florystyczne, bajkowe samochodziki, samolociki czy pociągi. Nasze desenie pasować będą zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Nadrukowywane są na jasne poszewki. Oznacza to, że pościel dziecięca Jukki nie zawiera sztucznych barwników niekorzystnych dla delikatnej skóry dziecka, a także nie blaknie nawet prana w wysokiej temperaturze.

Zapraszamy do sklepu Jukki.pl w którym znajdziesz szeroką ofertę produktów dla dzieci!

Sprawdź ofertę!