Jaką funkcję spełniają rogale do karmienia?

Macierzyństwo to największa przygoda w życiu kobiety. Jej początki nie zawsze jednak są łatwe. W pierwszych godzinach, dniach, a nawet miesiącach życia dziecka pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Młode mamy mogą zmagać się też z licznymi problemami. Nie są one wynikiem ich niewiedzy, a konieczności zapoznania się z nową sytuacją i wypracowania własnych rytuałów. Takim, nad którym warto popracować jest karmienie. Maluch w pierwszych miesiącach życia o pokarm upomina się nawet kilkanaście razy na dobę. Oznacza to, że na karmieniu spędza się niemal cały dzień. Jak uprościć tę czynność? Poznaj rogal do karmienia niemowląt i przekonaj się, jak może ci pomóc.

Jak wygodnie karmić noworodka i niemowlaka?

Bez względu na to, czy malucha karmi się butelką czy piersią wygoda jest najważniejsza. Tą jednak trudno osiągnąć. Regularne trzymanie malucha na rękach obciąża kręgosłup, ramiona, kark młodej mamy. Powoduje to nie tylko dyskomfort, ale w niektórych przypadkach ból. To, dlatego obowiązkowym elementem wyprawki dla mamy i dziecka powinien stać się rogal do karmienia. Jest to wygodna poduszka, która swoim kształtem przypomina rogala. Sprawdza się zarówno przy karmieniu piersią, jak i butelką. Raz ułożona nie wymaga poprawiania i umożliwia podawanie pokarmu w bezpiecznej pozycji.

Jak używać rogala do karmienia niemowlaka?

Rogale do karmienia są niezwykle łatwe w użyciu. Karmiąc piersią, należy przyłożyć poduszkę tak, aby objęła w pasie, a następnie położyć malucha na rogalu i zacząć karmić.  Dobrze dopasowana poduszka do karmienia pozwoli ułożyć dziecko tak, aby jego główka była nieco wyżej niż reszta ciała. Maluch dzięki temu będzie znajdował się w bezpiecznej, stabilnej i wygodnej dla niego pozycji. Rogal zmniejszy też nacisk na górne partie ciała mamy oraz wyeliminuje zmęczenie rąk, które często pojawia się przy karmieniu niemowlaka. Po rogala do karmienia można też sięgać karmiąc malucha butelką. Instrukcja ułożenia poduszki jest taka sama, jak w przypadku karmienia piersią.

Wielofunkcyjne rogale do karmienia

Poduszki – rogale sprawdzają się nie tylko do karmienia. Warto po nie sięgać również w ciąży, kiedy to ułatwią znalezienie wygodnej pozycji do snu i odpoczynku a także poprawią komfort spania na boku. Rogal przyda się również po porodzie. W okresie połogu rogale do karmienia mogą pełnić rolę miękkiej maty do siedzenia, która zmniejszy nacisk i napięcie wokół krocza, a także przyspieszy gojenie się okolic intymnych. Inne wykorzystanie rogala do karmienia to m.in. podpórka dla siedzącego dziecka, zabezpieczenie przed upadkiem lub sturlaniem się malucha z łóżka lub kanapy.

Poduszka do karmienia

Poduszka rogal Velvet – Jukki

 

Dobry rogal do karmienia niemowlaka – jak go wybrać?

Popularność rogali do karmienia dziecka sprawiła, że na rynku pojawiła się ich szeroka oferta. Odnaleźć można je nie tylko w sklepach z akcesoriami dla niemowląt, ale nawet w supermarketach. Aby jednak rogal faktycznie spełniał swoją funkcję, konieczne jest postawienie na wysoką jakość. Źle wykonany nie tylko nie wpłynie na jej podwyższenie, ale i ją obniży. Na co więc zwracać uwagę chcąc kupić dobry rogal do karmienia niemowlaka?

Po pierwsze jakość wykonania. Dobre poduszki bardzo łatwo dopasowują się do kształtu ciała brzdąca. Są elastyczne i miękkie, a przy tym nie powodują zapadania się dziecka w wypełnienie. Mówiąc o wypełnieniu, trzeba pamiętać, aby sprawić z czego jest ono wykonane. Dla maluchów najbezpieczniejsze jest wypełnienie puchem silikonowym. Nadaje ono sprężystości, a przy tym jest antyalergiczne. W rogalach do karmienia Jukki.pl stosujemy jedynie wypełnienie w postaci kulki silikonowej, która posiada certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Oznacza on, że tekstylia są wolne od środków niekorzystnie wpływających na zdrowie. Równie ważny jest materiał poszewki.  W Jukki.pl znajdziesz rogala do karmienia wykonanego ze 100% wysokogatunkowej bawełny również certyfikowanej standardem OEKO-TEX®. Bezpieczeństwo zastosowanych tkanin idzie w parze z jakością. To ona wpływa na to, że poduszka mimo wielokrotnego prania i innych zabiegów pielęgnujących nie odkształca się, nie zmienia swojej struktury, nie blaknie i nie traci nadruków.

Rogal do karmienia niemowlaka to gadżet, po który sięga się kilkanaście razy dziennie. Warto zadbać nie tylko o to, aby był wygodny i bezpieczny, ale również ładny. Zbyt intensywne i pstrokate kolory, agresywne wzory i nieestetyczne desenie będą męczyć wzrok i działać niekorzystnie na samopoczucie. O wiele lepiej jest postawić na stonowaną kolorystykę i delikatny design. W Jukki.pl znajdziesz minimalistyczne, acz oryginalne wzory poduszek do karmienia. Przygotowaliśmy rogale w kropki, gwiazdki, zwierzątka, misie, z motywem florystycznym. Każdy model jest dwustronny i nie tylko idealnie spełni swoją rolę, ale i ozdobi pokój malucha.