Kilka słów o bawełnie

Bawełna to bardzo miękka tkanina, która jest najpopularniejszym surowcem w świecie tekstylnego przemysłu. Włókno tkaniny ma wiele właściwości np. absorbuje wodę. Wykorzystuje się ją również do produkcji materiałów opatrunkowych oraz jako dodatek do innych surowców jak len czy wełna.

Bawełna od starożytności służyła jako surowiec do wyrobu lekkich i przewiewnych ubrań. Już Egipcjanie znali bawełnę i chętnie ją wykorzystywali. Bawełna jest wdzięczną rośliną w uprawie i obróbce. Podczas przetwarzania traci zaledwie 10% suchej masy (produkt po usunięciu wody). Włókno bawełniane jest trwałe i wytrzymałe.

Bawełniana tkanina jest świetna szczególnie dla małych dzieci. Ich skóra jest wrażliwa i delikatna, dlatego też najlepiej kupować dla swoich pociech ubranka i akcesoria bawełniane. Oddychające ubranka i elementy wyposażenia, z którymi Maluszki mają bezpośrednią styczność, powinny być wykonane właśnie z bawełny.

Mięciutki kokon czy rożek niemowlęcy wykonany z bawełny nie tylko otuli Maleństwo i pozwoli mu komfortowo zapaść w sen. Dzięki bawełnianemu materiałowi dziecko nie dozna odparzeń, nie będzie mu ani zbyt gorąco, ani chłodno. Naturalny materiał nie wywoła też alergii. To najlepszy wybór w trosce o Twoje Maleństwo.