Kocyki tkane, bambusowe od Jukki. Sprawdź ich niesamowite właściwości

Kocyk to absolutnie niezbędne akcesorium w dziecinnym pokoju. Jego zadaniem jest otulenie malucha, zapewnienie mu wygody i komfortu cieplnego. Kocyków dla niemowląt na rynku nie brakuje. Dostępne to te wykonane z różnych materiałów, w różnej wielkości, w różnym designie. Jednymi z częściej wybieranych są kocyki tkane bambusowe. Dlaczego? Jakie właściwości mają kocyki tkane bambusowe dla dzieci?

Czym jest tkanina bambusowa?

Bambus to roślina, która kojarzy się z długimi, twardymi łodygami. Często też utożsamiamy ją z przysmakiem pandy. Mało osób kojarzy bambusa z tkaniną. Tymczasem z rośliny tej tworzono materiał już setki lat temu. Znany jest on już od 8 tysięcy lat, a obecnie ponownie wraca do łask. Jego popularność wynika z właściwości tkaniny bambusowej. Produkty z niej wykonane wyróżniają się wręcz niesamowitą miękkością i delikatnością. To, dlatego z tkaniny bambusowej wykonuje się wiele dziecięcych i niemowlęcych tekstyliów. Szyje się z niej pieluszki, otulacze, kocyki. Te ostatnie odnaleźć można w Jukki.pl. Kocyki tkane bambusowe w Jukki.pl są szyte ręcznie z włókien certyfikowanych STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Nasze kocyki dostępne są w kilku kolorach dziewczęcych, chłopięcych i uniwersalnych.

Kocyki tkane bambusowe – ochrona delikatnej skóry niemowlaka

Skóra dziecka przez pierwsze miesiące życia jest niezwykle delikatna i wrażliwa, przez co wymaga szczególnej ochrony. W tym pomogą kocyki bambusowe, a także inne tekstylia wykonane z tkaniny bambusowej. Wybieramy ją coraz częściej, ponieważ jako rodzice jesteśmy świadomi, że maluchowi trzeba zapewnić wszystko, co najlepsze. Bambus przyjazny jest nie tylko dziecięcej skórze, ale i środowisku naturalnemu. Przez niektórych porównywany jest do jedwabiu, jednak cechuje się o wiele większymi właściwościami.

Kocyk tkany Jukki

KOCYK BAMBUSOWY TKANY JUKKI

Właściwości kocyków tkanych bambusowych

Kocyki tkane bambusowe to te, które przydadzą się na chłodniejsze jesienno-zimowe dni. Otulą i zapewniają maluchowi ciepło, nawet jeśli temperatura spada sporo poniżej zera. Kocyki tkane bambusowe dla niemowląt można jednak wykorzystywać nie tylko zimową porą. Dzięki ich właściwością termoregulującym kocyk w cieplejsze dni pomaga zachować właściwą temperaturę ciała, lekko ją ochładzając i odprowadzać nadmiar potu. Termoregulacja to jednak dopiero pierwsza z wielu licznych zalet kocyków bambusowych. Jako pozostałe wymienia się:

  • naturalność i hipoalergiczność tkaniny bambusowej – dzięki temu będzie ona zdrowa dla skóry malucha i o wiele przyjaźniejsza niż sztuczne materiały;
  • ochrona przed promieniowaniem UV;
  • miękkość w dotyku, dzięki czemu kocyki tkane bambusowe są przyjazne dla wrażliwej skóry niemowlaka;
  • neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów,
  • pochłanianie wilgoci,
  • lekkość,
  • uniwersalne zastosowanie – kocyki tkane bambusowe dla niemowląt można wykorzystać jako prześcieradełko, osłonę do wózka, podkład do przewijaka, ręcznik do owijania po kąpieli;
  • trwałość i wytrzymałość – kocyki tkane bambusowe są kilkakrotnie trwalsze od tych z tkanin bawełnianych; nie niszczą się nawet przy intensywnym użytkowaniu i wielokrotnym praniu;
  • przyjazność środowisku naturalnemu – bambus to roślina, która potrzebuje niewielkiej ilości wody w uprawie; jej hodowla jest też bardzo wydajna – w porównaniu do bawełny zbiory bambusa są nawet 10-krotnie wyższe; na plus kocykom tkanym bambusowym należy też zapisać ich biodegradowalność; tkanina bambusowa ulega szybkiemu, naturalnemu rozkładowi.

Czy kocyki tkane bambusowe mają wady?

Kocyki tkane bambusowe dla niemowląt cieszą się dużą popularnością. Chętnie po nie sięgamy, jeśli chcemy zapewnić maluchowi komfort, wygodę i bezpieczeństwo. I nic w tym dziwnego, bowiem tkanina bambusowa może się pochwalić niekwestionowanymi walorami. Czy jednak ma wady? Na co uważać kupując kocyki tkane bambusowe? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy kocyk faktycznie jest wykonany z materiału bambusowego i czy posiada on certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Tylko pełnowartościowa tkanina wysokiej jakości sprawi, że kocyk posłuży przez wiele miesięcy, a nawet lat. Warto też zapoznać się z właściwą pielęgnacją kocyka bambusowego. Materiał, choć trwały musi być prany w odpowiedniej temperaturze, a także właściwie suszony. W innym przypadku bambus utraci swoje wyjątkowe właściwości.