Kosmetyki dla niemowląt jako dopełnienie bezpieczeństwa maluszka

Zanim dziecko przyjdzie na świat, na rodziców czeka nie lada wyzwanie – skompletowanie wyprawki. Jednym z jej elementów są kosmetyki pielęgnujące. Ich zadaniem jest dbać, pielęgnować i chronić wrażliwą i delikatną skórę malucha, a także ją oczyszczać.  Aby kosmetyki dla niemowląt mogły dobrze spełniać swoją rolę, powinny mieć odpowiedni skład, a także certyfikaty – tylko takie będą bezpieczne dla dziecka. Na co zwrócić uwagę kompletując kosmetyczną wyprawkę noworodka?

Jakie kosmetyki dla niemowląt kupować?

Przy zakupie kosmetyków dla niemowląt kierować należy się ścisłymi zasadami. Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego maluszka, to absolutnie nie należy stosować od nich żadnych odstępstw. Preparaty pielęgnujące pochodzące z niepewnych źródeł lub o nieznanym składzie mogą spowodować wiele problemów na czele z alergiami, uczuleniami i podrażnieniami. Wybór odpowiednich produktów należy więc oprzeć na tym, aby sięgać po kosmetyki dla niemowląt:

  • z atestem Państwowego Zakładu Higieny i/lub Instytutu Matki i Dziecka lub/i Centrum Zdrowia Dziecka;
  • z dokładnie opisanym składem na opakowaniu, podanym terminem ważności oraz informacją dla dzieci, w jakim wieku są przeznaczone; w przypadku noworodków i niemowląt wyprawka kosmetyczna powinna zawierać preparaty przeznaczone do użycia od 1 dnia życia;
  • renomowanych marek takich jak np. Sylveco, które dostępne są w ofercie Jukki.pl; produkty tej marki przeznaczone są dla najmłodszych dzieci – można stosować je od 1 dnia o narodzinach; bazują na roślinnych składnikach, które intensywnie nawilżają skórę i nadają jej miękkości; dodatkowo przeciwdziałają oparzeniom, wzmacniają barierę lipidową, łagodzą zmiany uczuleniowe i zaczerwienienia; ich naturalny skład oznacza, że są pozbawione sztucznych barwników, kompozycji zapachowych i wysoce drażniących konserwantów;
  • polecane przez innych rodziców na forach parentingowych, grupach na Facebooku czy w rozmowach na placu zabaw, czy w przychodni.
SYLVECO KREM

SYLVECO DLA DZIECI KREM PIELĘGNUJĄCY DO TWARZY I CIAŁA

Wyprawka dla noworodka – kosmetyki must have

Kosmetyczna wyprawka malucha nie musi pękać w szwach. Zamiast na ilość lepiej postawić na jakość i tylko te preparaty, które są naprawdę potrzebne w codziennej pielęgnacji.

Podstawę stanowić będzie płyn do kąpieli, który nie zawiera mydła ani barwników, jest łagodny dla skóry i wrażliwych oczu malca. Kosmetyk ten będzie stosowany codziennie. Dużym plusem jest to, jeśli płyn przeznaczony jest nie tylko do mycia ciała, ale także włosów – zyskuje się wtedy dwa preparaty w jednym. Taki kosmetyk pozwoli zadbać o (niekiedy) bujną czuprynę malca już od chwili narodzin. Zawarte w szamponach naturalne składniki takie jak np. olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej, nie tylko zadbają nawilżenie i miękkość kosmyków, ale i dokładnie oczyszczą skórę głowy i dostarczą jej ważnych składników odżywczych.

SYLVECO DLA DZIECI ŁAGODZĄCA ZASYPKA DO CIAŁA

SYLVECO DLA DZIECI ŁAGODZĄCA ZASYPKA DO CIAŁA

Co powinno znaleźć się w kosmetyczce niemowlaka?

W kosmetyczce niemowlaka obowiązkowo powinno znaleźć się też miejsce dla balsamu. Dzięki niemu skóra niemowlaka będzie miękka, gładka, elastyczna i odpowiednio nawilżona. Balsamy i kremy zadbają też, aby nie pojawiały się na niej żadne odparzenia, zaczerwienienia czy przesuszenia. Aplikacja tych kosmetyków ma na celu nie tylko pielęgnację skóry maluszka, ale też buduje więź z rodzicem – wszak dotyk to jeden z najsilniej odczuwanych przez dziecko zmysłów. Maluchy uwielbiają być głaskane, masowane i delikatnie dotykane, a nakładanie kremu po kąpieli jest do tego świetnym pretekstem. Do masażu wykorzystać można nie tylko balsam/krem, ale także kolejny obowiązkowy kosmetyk dla niemowlaka, czyli oliwkę. Jej regularne stosowanie będzie zapobiegać łuszczeniu się naskórka i przesuszaniu.

Na sam koniec warto zadbać o pupę malucha. Skóra na niej jest delikatna, wrażliwa i narażona na wiele podrażnień, wymaga więc częstej i szczególnej higieny oraz pielęgnacji. Aby o nią zadbać, musisz wyposażyć się w takie kosmetyki dla niemowląt jak zasypki lub kremy przeciw odparzeniom. Produkty te będą chronić pupę przed niekorzystnym działaniem moczu i kału, zabezpieczą ją przed tarciem i podrażnieniami od pieluszki i zmniejszą ryzyko wystąpienia zapalenia skóry.

Kosmetyki dla niemowląt, w które warto też zainwestować to kremy z filtrem przeciwsłonecznym 50 SPF (muszą one być nakładane na ciało o każdej porze roku, zawsze przed wyjściem z domu), chusteczki nawilżające, kremy natłuszczające, sól fizjologiczna do pielęgnacji kikuta pępowinowego. Te produkty w zupełności wystarczą w pierwszych dniach życia dziecka i pozwolą prawidłowo zatroszczyć się o delikatną skórę malca.

Zapraszamy do sklepu Jukki.pl w którym znajdziesz szeroką ofertę produktów dla dzieci!

Sprawdź ofertę!