Narodziny dziecka wiosną a pierwszy spacer

W tym okresie wszyscy chętnie wychodzimy na spacery i łapiemy długo wyczekiwane promienie słoneczne. Kiedy najlepiej zabrać na pierwszy spacer kwietniowego noworodka? Jeśli temperatura na zewnątrz jest taka sama, jak w domu lub porównywalna, nie musisz czekać 2 tygodnie, aż wybierzesz się na spacer. Tydzień swobodnie wystarczy. Pamiętaj, aby dawkować dziecku na początku atrakcje związane z wyjściem na zewnątrz. Zaczynaj od krótkich kilkuminutowych spacerków i systematycznie zwiększaj dawkę czasu.

 

Ubierając dziecko, pamiętaj, aby go nie przegrzać i aby nie zmarzło. Zdroworozsądkowo jest założyć dziecku o jedną warstwę więcej odzieży, niż masz Ty sama. Warto zawsze mieć przy sobie także dodatkowo np. kołderkę patchworkową Jukki na wypadek nagłej zmiany temperatury. Pamiętaj, aby Maleństwo miało na głowie czapeczkę. To bardzo ważne, nawet w ciepły, bezwietrzny, wiosenny dzień.

rożek-dla-niemowląt-Jukki

Aby zapewnić dziecku maksymalny poziom poczucia ciepła i bezpieczeństwa można Maleństwo owinąć w rożek niemowlęcy Jukki. Ten produkt otuli dziecko i uspokoi. Wychodząc na spacer, zabierz ze sobą także pieluszki tetrowe na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Sprawdzą się też świetnie, jako element do otarcia twarzy lub nawet jako dodatkowe okrycie dziecka.

[vilarto_article_box_1]