Prezent na pierwszy roczek! Co kupić dziecku?

Wybór prezentu na pierwsze urodziny dziecka to spore wyzwanie. Solenizant sam jeszcze nie może nam powiedzieć, co chciałby dostać, a rodzicom często brakuje pomysłów. (I nie ma im się co dziwić. W końcu pytanie o to, co kupić ich Pociesze usłyszeli już co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście razy). Co w takim razie kupić dziecku na roczek? Zabawki dla niemowląt? Ubranka dla dzieci? A może najlepsza będzie mata dla niemowlaka?

W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na to trudne pytanie, oferując garść inspiracji. Mamy nadzieję, że podpowiedzi specjalistów pracujących w sklepie z akcesoriami dla dzieci i niemowląt Jukki okażą się pomocne.

Ubranka dla dzieci: Czy to dobry pomysł na prezent?

Ubranka dla dzieci to nie tyle dobry, co uniwersalny pomysł na prezent urodzinowy. Warto po niego sięgnąć, kiedy inne propozycje zwiodą (np. dlatego, że w domu Małego Solenizanta jest już mata dla niemowlaka czy inna wybrana przez nas zabawka). Powszechnie uważa się, że kupując ubranka dla dzieci, można wybrać coś na wyrost – przecież dziecko cały czas rośnie i ubranko kiedyś będzie pasowało. Ten tok myślenia nie zawsze się sprawdza, w szczególności w przypadku ubranek sezonowych. Jeśli zdecydujemy się na zakup ubranek, warto sięgnąć po coś uniwersalnego (wtedy może być na wyrost). Alternatywą dla ubranek są inne tekstylia dedykowane dla dzieci. Kocyki, poduszki, wspomniana wcześniej mata dla niemowlaka, chusty i apaszki, śpiworki do spania, ozdobne ochraniacze do łóżeczka (popularne warkocze). Niestandardowym, a z pewnością przydatnym prezentem może się również okazać komplet pościeli dziecięcej.

Zabawki drewniane: Czy aby na pewno?!

Świetnym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka jest dobra zabawka… Czym jest dobra zabawka? Z czego jest wykonana? Dobra zabawka to przede wszystkim produkt wykonany z naturalnych, wysokogatunkowych materiałów. Po latach zapomnienia do łask wróciły drewniane zabawki, w tym także drewniane zabawki dla niemowląt. Za ich wyborem przemawia wysoka estetyka oraz ekologia (zabawki drewniane są wykonanie z naturalnego surowca). Dzieci chętnie po nie sięgają i lubią się nimi bawić, o czym świadczy coraz większy wybór drewnianych zabawek na półkach w supermarkecie.

ZABAWKA DREWNIANA ECO TRAIN od Jukki.pl

ZABAWKA DREWNIANA ECO TRAIN od Jukki.pl

Zabawki sensoryczne: Alternatywa dla zabawek drewnianych

Alternatywą dla zabawek z drewna są zabawki sensoryczne wykonane z miękkich tkanin i hipoalergicznych wypełniaczy. Sensoryczne zabawki dla niemowląt i starszych dzieci to głównie kostki wykonane z materiałów o różnych kolorach, wzorach i fakturach. Zabawki te cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców, dlatego przed zakupem sensorycznej kostki Jukki warto zapytać rodziców Solenizanta, czy nasz prezent nie będzie zdublowaniem zabawki, którą dziecko już posiada. Wówczas, zamiast zabawki możemy wybrać element dekoracyjny do pokoju dziecka. Może to być np. girlanda lub dekoracyjna poduszka. Ciekawym i z pewnością funkcjonalnym prezentem jest również tekstylny kosz na zabawki. Taki kosz z pewnością posłuży nie tylko do przechowywania zabawek i utrzymywania porządku w pokoju dziecka, ale również do zabawy.

KOSTKA SENSORYCZNA MINKY – FRIENDS FOREVER od Jukki.pl

Pomysł na bezpieczny prezent na roczek

Nie zawsze mamy komfort wyboru z pełnego wachlarza opcji… Niektórzy rodzice mają bardzo precyzyjnie określone preferencje co do tego, jakie ubranka dla dzieci może nosić ich Pociecha i jakie zabawki dla niemowląt czy dzieci są dla niej odpowiednie. W takiej sytuacji często nie warto ryzykować zakupu prezentu, który mógłby się nie spotkać z aprobatą rodziców. Zamiast tego warto postawić na prezent bezpieczny i funkcjonalny. Jednym z takich bardzo bezpiecznych prezentów jest komplet eleganckich pieluch tetrowych czy bambusowych (gładkich lub ze wzorem) – pieluchy mogą służyć do wielu różnych celów i z pewnością zostaną dobrze wykorzystane. Innym bardzo bezpiecznym prezentem jest koc. Jeśli sięgniemy po kocyk wykonany z wysokogatunkowych tkanin, zyska on aprobatę rodziców i będzie wykorzystywany w domu, podróży czy podczas spacerów.

Zapraszamy do sklepu Jukki.pl w którym znajdziesz szeroką ofertę produktów dla dzieci!

Sprawdź ofertę!