Przyjęcie przed narodzinami dziecka. Co kupić na baby shower?

Baby shower jeszcze kilka lat temu nie było popularne wśród naszych rodaczek. Za to za wielką wodą impreza przed narodzinami dziecka cieszyła się uznaniem kobiet już bardzo dawno temu. Dziś coraz częściej gości w wielu polskich domach. Na czym polega? Kto ją organizuje? Co się kupuje z tej okazji?

Baby shower ma wiele zwolenniczek, zwłaszcza w krajach anglosaskich oraz Europie Zachodniej. Sama nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza prysznic dziecka, a w przenośni nawiązuje do prysznica prezentów, którymi obdarowywana jest mama z okazji przyszłych narodzin. Prezenty zazwyczaj są kupowane z myślą o nienarodzonym maleństwie i mają służyć zarówno mamie, jak i dziecku.

Kto organizuje baby shower?

Z założenia przyjęcie na cześć dziecka organizowana jest przez najbliższe przyjaciółki i kobiety z rodziny ciężarnej. Towarzyszy temu mnóstwo dobrej zabawy, pięknego i pysznego jedzenia, kolorowe drinki w wersji bezalkoholowej, baloniki, zabawy, konkursy i dużo ciekawych rozmów oraz najświeższych ploteczek. Formuła jest bardzo luźna i chodzi w niej głównie o to, aby miło, przyjemnie i lekko spędzić wieczór, jeden z ostatnich swobodnych tuż przed narodzinami.

Baby shower organizowane jest zazwyczaj w ostatnich tygodniach ciąży. Dla przyszłej mamy jest to z kolei świetna okazja na skompletowanie wyprawki.

Co kupić na baby shower?

Jeżeli nie wiesz, co kupić na baby shower lub boisz się, że zdublujesz prezent, najlepiej zapytaj, co przyda się przyszłej mamie. Prezenty z tej okazji można kupować większą grupą. Pozwoli to stworzyć zestaw świetnych i praktycznych prezentów, tak potrzebnych świeżo upieczonej mamie.

Dobrze by było, gdyby prezenty oprócz tego, że są potrzebne, były także piękne i wykonane z najlepszych materiałów, niezagrażających zdrowiu mamy i dziecka.

Praktycznym, pięknym i służącym zdrowiu prezentem na baby shower może być większy komplet, jak pięcioelementowy zestaw Jukki. Taki prezent sprawdzi się świetnie! Co jest w zestawie? W uroczym pięcioelementowym zestawie znajdziemy: dwustronny kokon niemowlęcy, dwustronną podusię typu „motylek”, poduszeczkę z kocykiem, dwustronny materacyk. Całość uszyta jest z zachowaniem najwyżej staranności. Może dlatego, że są to w 100% produkty szyte ręcznie. Materiały najwyżej jakości, jak 100% bawełna i tkanina Minky mają certyfikaty i atesty. Poza tymi aspektami są po prostu piękne i mają wiele zastosowań przynoszących komfortowe rozwiązania dla mamy i maluszka.

 

Kokon stanowi otulinkę dla maluszka. Jest mięciutki, cieplutki i wygodny. Ponadto ograniczona przez brzegi przestrzeń, wpływa na bezpieczeństwo dziecka znajdującego się w środku. Dzięki temu kokon znajduje zastosowanie w łóżku rodziców, w łóżeczku dziecka, na dywanie, kanapie, w wózku, podczas wizyt u rodziny. Dziecko może swobodnie wyciągać nóżki i układać się komfortowo bez ryzyka uszkodzenia ciała. Opcja dwustronna sprawia, że można go dowolną ilość razy przekładać na każdą stronę, zapewniając dziecku stymulację wzrokową. Ponadto kokon rośnie wraz z maluchem.

      

Lekki i przewiewny materacyk zapewnia komfort i wygodę, a poduszka motylek spokojny i zdrowy sen dziecka. Odpowiednio wyprofilowany kształt jest całkowicie bezpieczny dla niemowląt. Do tego płaska poduszka i kocyk o specjalnej strukturze zapobiegającej przesuwaniu się w trakcie użytkowania to strzał w dziesiątkę.

Poszczególne elementy wypełnione są antyalergiczną włókniną silikonową opatrzoną certyfikatem STANDARD 100 by OEKO-TEX.

Warto przemyśleć taki zakup pod kątem użyteczności, trwałości, jakości i przydatności. Miło jest sprawiać radość komuś bliskiemu. Tym bardziej, jeśli jest to mama z maleństwem w brzuszku, radość odczuwana jest podwójnie.