Spokojny sen i radosny poranek

Jak wiadomo, zaraz po urodzeniu dzieci śpią przez większość czasu. Ma to powiązanie z tym, że Maluszek rośnie i rozwija się najintensywniej właśnie w trakcie snu. To wtedy hormon wzrostu jest najaktywniejszy. Jeśli chodzi o ilość snu, to według teorii standardowo noworodek śpi ok. 16-18 godzin, a kiedy mały Brzdąc ma 3 miesiące, to ilość godzin snu wynosi ok. 15 godzin. Sześciomiesięczne dziecko przesypia ok. 14 godzin. Oczywiście, każdy Maluszek jest inny i w praktyce wygląda to różnie. Niektórym noworodkom wystarczy 12 godzin, żeby rozwijać się prawidłowo.

Najważniejsze jest, żeby nasz Maluszek czuł się bezpiecznie, co możemy zapewnić mu przez regularne karmienie, spacerowanie, kąpiel i zabawę. Warto pamiętać, że natura wyposażyła Maluszka w mechanizm obronny określany habituacją. Odpowiada on za odcięcie od zewnętrznych bodźców, które mogłyby przeszkodzić we śnie. Wszystko pod warunkiem, że są to dźwięki znane małemu dziecku (np. szum wody w kranie, odsunięcie krzesła, spokojna muzyka).

W trosce o wygodę i czystość w trakcie snu oraz po przebudzeniu przygotowano ochraniacz na materac Jukki Medic. Ochraniacz jest wodoodporny, posiada 4 mocujące gumki. Ochraniacz ma wymiary zewnętrzne 140 x 70 cm i wykonany jest z antyalergicznego materiału frotte w 100% bawełnianego oraz membrany poliestrowej. Ochraniacz na materac zapewni ochronę przez przenikaniem wilgoci, rozlanym mlekiem, a także w sytuacjach awaryjnych, kiedy w nocy pieluszka Malucha będzie pełna. Ochraniacz jest dostępny w kolorze białym i może być stosowany w formie prześcieradła lub ochronnego podkładu.

{vilaro_article_box_1]